Як правильно передати в управління корпоративні права

В обраному У обране
Друк
Гекалюк Роман, завідувач Сектору з питань запобігання та виявлення корупції — голова Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України
Держслужбовець Березень, 2019/№ 3
У статті детально розглянуто питання передачі в управління акцій, окреслено загальні питання виконання статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII, а також — нюанси передачі в управління унітарного підприємства.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

ЦКУ — Цивільний кодекс України.

ГКУ — Господарський кодекс України.

Закон № 1700 — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Закон № 3480 — Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 р. № 3480-IV.

ЧАСТИНА І: АКЦІЇ

Стаття 36 «Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав» Закону № 1700 розповсюджується на осіб, зазначених у пункті 1 та підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, яких надалі для зручності називатимемо Посадовими особами.

Вимоги зазначеної статті 36 та є доволі дискусійними, а Методичні рекомендації щодо передачі в управління підприємств та/або корпоративних прав з метою запобігання конфлікту інтересів, розроблені Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), не містять чітких відповідей на запитання зацікавлених Посадових осіб щодо правильності виконання та послідовності дій.

У статті 36 Закону № 1700 визначено, що Посадові особи зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

Передача Посадовими особами належних їм підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарними, здійснюється шляхом укладання договору управління майном з суб’єктом підприємницької діяльності.

Передача Посадовими особами належних їм корпоративних прав здійснюється в один з таких способів:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити