«Чорнобильська» додаткова відпустка: пройдемося основами

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Вересень, 2019/№ 9
Чорнобильська катастрофа забудеться не скоро. Про події того часу написано багато книжок і знято достатньо фільмів і серіалів. Для тих людей, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, і тих, кого свого часу евакуювали із зони безумовного відселення ця трагедія спогад на все життя! Адже здоров’ю цих людей була заподіяна значна шкода. Щоб якось її компенсувати, держава надає таким категоріям осіб особливі пільги і компенсації. Серед них — можливість отримати додаткову «чорнобильську» відпустку. Чи усі з «чорнобильців» мають право на такий «бонус»? Коли і як його правильно надати? Про все це ми розповімо в сьогоднішній статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 796 — Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII.

Порядок № 936 Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 20 вересня 2005 р. № 936.

Постанова № 551 постанова КМУ «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» від 11 липня 2018 р. № 551.

«Чорнобильська» додаткова відпустка — відпустка особлива, порядок її надання прописаний у Законі № 796.

Згідно з цим документом розраховувати на отримання «чорнобильської» відпустки можуть:

1) особи, віднесені Законом № 796 до категорії 1. Це (п. 1 ст. 14 Закону № 796):

а) особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

б) особи з інвалідністю, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

в) хворі на променеву хворобу внаслідок Чорнобильської катастрофи;

2) особи, віднесені Законом № 796 до категорії 2 (п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 796). Це (п. 2 ст. 14 Закону № 796):

а) учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчуження:

— з моменту аварії до 1 липня 1986 року — незалежно від кількості робочих днів;

— з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року — не менше 5 календарних днів;

— у 1987 році — не менше 14 календарних днів;

б) потерпілі від Чорнобильської катастрофи:

— евакуйовані в 1986 році із зони відчуження (у тому числі особи, які на момент евакуації перебували в стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття);

— особи, що постійно проживали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

Усі з перелічених вище осіб мають право на «чорнобильську» додаткову відпустку тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів (п. 4 Порядку № 936, листи Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06 і від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07, лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16).

Але! Тільки якщо правильно оформлять і нададуть усі необхідні документи. Про це — далі.

ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ

Для оформлення «чорнобильської» додаткової відпустки необхідно:

1. Отримати заяву від працівника з проханням надати додаткову оплачувану відпустку. «Чорнобильська» відпустка надається не за графіком відпусток, а в зручний для працівника час. Тому в заяві працівник повинен зазначити бажану дату виходу у відпустку.

Але це ще не все. Важливо! До заяви необхідно додати копію документа, що підтверджує право працівника на отримання додаткової відпустки.

Таким документом є «чорнобильське» посвідчення. Порядок його видачі наразі регламентує постанова № 551. Цим же документом затверджені й форми посвідчень.

Увага! Постанова № 551 набула чинності 25 липня 2018 року. Цим документом Кабмін не лише вніс корективи в знайомі бланки «чорнобильських» посвідчень, а й затвердив нові зразки для окремих категорій потерпілих.

При цьому дозволивши: (а) видавати посвідчення старого зразка до 01.01.2019 р. (п. 3 постанови № 551); (б) зобов’язавши держадміністрації замінити посвідчення старих зразків на нові до 01.01.2020 р.

У результаті у 2019 році склалася ситуація, коли дійсними можуть вважатися і частина посвідчень «чорнобильців» старого зразка, і посвідчення нового зразка. Усі вони можуть підтверджувати право працівника на додаткову відпустку.

Щоб не заплутатися, для яких категорій осіб посвідчення якого зразка (старого або нового), у 2019 році підтвердять право на отримання «чорнобильської» додаткової відпустки.

2. Видати наказ про надання працівникові «чорнобильської» відпустки.

У табелі обліку використання робочого часу період «чорнобильської» відпустки залишиться відмітити буквеним кодом «Ч» або цифровим — «10» (наказ Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489).

Ніби все просто. Але не розслабляйтеся. Найцікавіше попереду.

ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ

Ми вже згадували про те, що «чорнобильська» додаткова відпустка — незвичайна відпустка.

Річ у тому, що:

Закон № 796 визначає її як пільгу і компенсацію за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи,

— а ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки відносить її до інших видів відпусток, установлених законодавством (лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16).

Така двояка природа «чорнобильської» додаткової відпустки формує свої (специфічні) правила її надання.

Перерахуємо їх.

Особливості надання / Пояснення

«Чорнобильську» додаткову відпустку:

надають за календарний рік

Тобто незалежно ні від часу, відпрацьованого працівником у календарному році на цьому підприємстві (лист Мінсоцполітики від 18.05.2011 р. № 164/13/116-11), ні від режиму роботи на підприємстві (наприклад, при неповному робочому часі).

Навіть відпрацювавши один робочий день у поточному календарному році, працівник матиме право на таку відпустку повної тривалості. Звичайно, за умови, що він не скористався нею в іншого роботодавця протягом такого календарного року.

Щоб не помилитися (чи треба надати «чорнобильську» відпустку працівникові-новачку), можна попросити в нього довідку з попереднього місця (місць) роботи за такий календарний рік

не переносять і не накопичують

Працівник повинен встигнути скористатися правом на «чорнобильську» додаткову відпустку протягом календарного року (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06, лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16). Якщо працівник цього не зробить (забуде подати заяву, не надасть підтвердні документи), перенести її на наступний рік уже не вийде.

Зверніть увагу: «чорнобильську» відпустку, початок якої припадає на один рік, а закінчення — на наступний, вважають відпусткою за той рік, на який припадає її початок (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06)

не ділять на частини

Її надають виключно тривалістю 16 календарних днів (лист Мінпраці від 17.11.2006 р. № 415/13/116-06)

не переносять і не продовжують з причин, зазначених у ст. 11 Закону про відпустки

Так, якщо у працівника час «чорнобильської» відпустки збігатиметься з періодом тимчасової непрацездатності, продовжити або перенести додаткову відпустку вже не вийде. При цьому лікарняний лист, виданий за період перебування у зазначеній відпустці, не підлягає оплаті (лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16).

Відкликати з такої відпустки працівника також не вийде

не продовжують на святкові і неробочі дні, що припадають на її період

Такі дні включають до тривалості додаткової відпустки та оплачують у загальному порядку (лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. № 584/20/112-16, листи Мінпраці від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07 і від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06)

надають понад щорічну відпустку у будь-який зручний для працівника час

Думка роботодавця в цьому випадку не береться до уваги (лист Мінсоцполітики від 24.10.2011 р. № 310/13/133-11).

Як і не береться до уваги вимога ч. 3 ст. 10 Закону про відпустки. Нагадаємо: ця норма встановлює обмеження на тривалість щорічних основної і додаткових відпусток (у загальному випадку — сумарно не може перевищувати 59 к. дн.).

Надаючи «чорнобильську» відпустку, на цю вимогу можна не звертати уваги, тобто надавати її можна незалежно від тривалості щорічної відпустки

не підлягає грошовій компенсації при звільненні

«Чорнобильська» відпустка не належить до щорічних відпусток (перераховані в п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про відпустки), тому на неї не поширюються правила, прописані в ст. 24 Закону про відпустки (лист Мінпраці від 18.06.2007 р. № 150/13/133-07)

надається тільки за основним місцем роботи

Працівник не може скористатися таким правом на роботі за сумісництвом (п. 5 Порядку № 936, лист Мінсоцполітики від 18.05.2011 р. № 164/13/116-11). Як вихід — на цей період йому можуть надати відпустку без збереження заробітної плати (п. 14 ст. 25 Закону про відпустки)

не можна надати одночасно з пільгами, передбаченими іншими законами

Так, працівник-чорнобилець категорії 1 або 2, який одночасно є учасником бойових дій / інвалідом війни, повинен вибрати вид відпустки, якою він бажає скористатися за основним місцем роботи в календарному році: «чорнобильська» або «бойова»* (лист Мінсоцполітики від 18.08.2016 р. № 454/13/116-16). Річ у тому, що кожна з цих відпусток законодавством визначена як пільга (є однотипними).

Скористатися одночасно такими пільгами може тільки чорнобилець-сумісник:

— «чорнобильською» відпусткою — за основним місцем роботи;

— «бойовою» відпусткою — на роботі за сумісництвом.

А ось користуватися декількома пільгами, передбаченими Законом № 796, за основним місцем роботи — можна. Так, якщо у працівника-чорнобильця категорії 1 або 2 є дитина-інвалід, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС, він має право на дві додаткові «чорнобильські» відпустки (лист Мінсоцполітики від 24.10.2011 р. № 310/13/133-11)

ОПЛАТА ДНІВ ВІДПУСТКИ

«Чорнобильська» додаткова відпустка — це оплачувана відпустка.

Розрахунок середньої заробітної плати для її оплати здійснюють:

— у загальному порядку відповідно до Порядку № 100;

— виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю виходу в таку відпустку (лист Мінсоцполітики від 16.07.2012 р. № 3480/1/1-12 // «ОП», 2019, № 3, с. 9).

Виплачують «чорнобильські» відпускні також у загальному порядку — не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 21 Закону про відпустки).

Витрати підприємства на виплату «чорнобильських» відпускних держава бере на себе (тобто компенсує з бюджету).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд