«Чорнобильська» додаткова відпустка: пройдемося основами

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Вересень, 2019/№ 9
Чорнобильська катастрофа забудеться не скоро. Про події того часу написано багато книжок і знято достатньо фільмів і серіалів. Для тих людей, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, і тих, кого свого часу евакуювали із зони безумовного відселення ця трагедія спогад на все життя! Адже здоров’ю цих людей була заподіяна значна шкода. Щоб якось її компенсувати, держава надає таким категоріям осіб особливі пільги і компенсації. Серед них — можливість отримати додаткову «чорнобильську» відпустку. Чи усі з «чорнобильців» мають право на такий «бонус»? Коли і як його правильно надати? Про все це ми розповімо в сьогоднішній статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон № 796 — Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII.

Порядок № 936 Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 20 вересня 2005 р. № 936.

Постанова № 551 постанова КМУ «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» від 11 липня 2018 р. № 551.

«Чорнобильська» додаткова відпустка — відпустка особлива, порядок її надання прописаний у Законі № 796.

Згідно з цим документом розраховувати на отримання «чорнобильської» відпустки можуть:

1) особи, віднесені Законом № 796 до категорії 1. Це (п. 1 ст. 14 Закону № 796):

а) особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

б) особи з інвалідністю, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити