Перезавантаження перезавантаження: зміни до правового статусу державних службовців

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Держслужбовець Вересень, 2019/№ 9
Після трьох «із хвостиком» років роботи у правовому полі нового Закону «Про держслужбу», який вже було змінено, на працівників органів державної влади знову чекають новації. І хоча новітні зміни ще мають статус законопроекту № 1066, назва якого потребує уточнення, скоріше за все, вони будуть неминучими, бо мають статус «визначено Президентом як невідкладний». Тож на що чекати, які норми запропоновано змінити, додати чи, взагалі, скасувати і розглянемо у цій статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Проект № 1066 проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади» від 29.08.2019 р. реєстр. № 1066.

Закон № 889 Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

Закон про ЦОВВ Закон України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 р. № 3166-VI.

КЗпП Кодекс законів про працю України.

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту № 1066, його завданням є спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів їх діяльності, а також запровадження можливості контрактної державної служби та усунення надмірного (на рівні закону) регулювання відповідних суспільних відносин.

Досягти поставленої мети пропонується шляхом уточнення окремих положень Закону № 889 та внесення суттєвих змін до законів України «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади». Запропоновані зміни, зокрема, стосуються обмеження дії законодавства про працю на державну службу, спрощення порядку прийняття на державну службу та звільнення з неї, підвищення відповідальності державних службовців за досягнення результатів своєї діяльності, усунення зайвих проміжних органів оскарження, при збереженні безумовного права на судове оскарження, запровадження можливості контрактної державної служби та усунення надмірного (на рівні закону) регулювання зазначених суспільних відносин, а відповідні повноваження делегуються Кабінету Міністрів України. Порівняльну табличку щодо деяких чинних та запропонованих норм ми розмістили у статті «Порівняльна таблиця до проекту № 1066» цього випуску.

Водночас хочемо звернути увагу на окремі нові норми, які не узгоджуться з нормами чинних законодавчих актів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити