Дистанційне звільнення «декретниці»: шукаємо варіанти

В обраному У обране
Друк
Долга Ірина, експерт з питань оплати праці, Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Травень, 2020/№ 5
Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років, надіслала поштою лист із заявою про звільнення за угодою сторін з 10.04.2020 р. та заяву-згоду на отримання трудової книжки. Лист надійшов 14.04.2020 р. Заява про звільнення надрукована та має особистий підпис працівниці. Чи можна звільняти у відпустці для догляду за дитиною? Чи має законну силу надрукована заява або заява повинна бути написана власноруч? Чи може роботодавець відмовити такій працівниці у звільненні? Чи потрібна її особиста присутність для звільнення? (Чернівецька обл.)

Одна ситуація, а одразу стільки нюансів. Тож давайте розбиратися по черзі.

Звільнення у відпустці для догляду за дитиною за угодою сторін. Звільнення працівниці у період відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років за угодою сторін можливе. Заборона щодо звільнення такої категорії працівників передбачена у ст. 184 КЗпП. Але вона стосується звільнення за ініціативою роботодавця. Звільнення за ініціативою самої працівниці не заборонено. Тому роботодавець, якщо дійде згоди з працівницею про умови та дату звільнення, може звільнити останню на підставі п. 1 частини першої ст. 36 КЗпП* (за угодою сторін).

* Кодекс законів про працю України.

Але законодавством не встановлено порядку чи конкретних строків припинення трудового договору за цією підставою. У своєму листі від 04.04.2014 р. № 60/06/186-14 Мінсоцполітики зазначило, що звільнення за угодою сторін означає, що роботодавцем та найманим працівником досягнуто спільної згоди щодо припинення трудового договору у визначений строк.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд