Працівник захворів у відпустці: гарантії та оплатні нюанси

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Травень, 2020/№ 5
Сьогодні всі новини рясніють лише однією темою — про коронавірус. І тоді як уряд уводить усе більш жорсткі заходи з метою убезпечити людей від поширення інфекції, багато хто з нас так само вживає запобіжних заходів. Наприклад, ті, хто не може працювати дистанційно, йдуть у щорічну відпустку і самоізолюються. Але навіть вдома вони цілком можуть захворіти. Що робити в таких випадках (із уже виплаченою сумою відпускних, з оплатою лікарняного і відпусткою загалом), розповімо в нашій сьогоднішній статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

Закон № 533 — Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. № 533-IX.

Закон про відпустки — Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Порядок № 100 — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Порядок № 1266 — Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266.

Інструкція № 455 — Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

ПРОДОВЖУЄМО/ПЕРЕНОСИМО

Якщо тимчасова непрацездатність працівника настала в період щорічної відпустки, додаткової відпустки на дітей і цей факт засвідчений в установленому порядку, таку відпустку (ст. 80 КЗпП і п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки):

— або продовжують;

— або переносять на інший період.

Але попереджаємо: скористатися такою можливістю (тобто перенести або продовжити відпустку) можна, тільки якщо дотримані такі умови.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд