Теми статей
Обрати теми

Працівник не повертається на робоче місце після простою

Кадровику 19.07.2023
Друк
Територія громади, де розташоване підприємство, наполовину ТОТ, ведуться активні бойові дії. Частина працівників підприємства евакуювалася і працює в іншому місті. Працівник перебуває у простої, але в іншому місці. Роботодавець запропонував працівнику приїхати в місцезнаходження офісу і вийти на повний робочий день. Працівник відмовляється, мотивуючи це тим, що місто, до якого запропоновано переїхати, не є безпечним. Чи може працівник бути звільнений, за якою підставою та в якому порядку?

Простій як процедура законодавчо зафіксований у ст. 34 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Нормами цієї статті визначено, що простій — призупинення роботи, що викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Запровадження простою під час воєнного стану відбувається у «звичайному» режимі. У наказі про оголошення простою, зокрема, вказують: причину, на підставі якої оголошено простій; коло працівників, на яких поширюється режим простою (всі працівники, працівники окремих структурних підрозділів, окремі працівники); дату початку простою; дату закінчення простою (якщо її можна визначити) або подію, із якою пов’язане закінчення простою; (не)звільнення працівників від обов’язку бути присутніми на віддалених робочих місцях або робочих місцях на території підприємства.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі