Теми статей
Обрати теми

Строковий трудовий договір набув характеру безстрокового

Кадровику 17.08.2023
Друк
З директором підприємства було укладено строковий трудовий договір-контракт. Після закінчення строку цього договору трудові відносини фактично тривали більше року і жодна зі сторін не вимагала їх припинення. Після зміни керівництва компанії, що керує підприємством, постало питання про зміну його директора. Якими мають бути дії кадрової служби зі звільнення цього працівника?

Загальні норми

Пунктом 2 ст. 23 КЗпП передбачено можливість укладення трудового договору на будь-який строк, що встановлюється за погодженням сторін. Такі трудові договори називаються строковими. Якщо є законні підстави, їх можна як укладати під час прийняття на роботу, так і переукладати згодом. При цьому закон аж ніяк не обмежує права сторін трудового договору на визначення строку його дії.

За загальним правилом закінчення строку трудового договору тягне його припинення. Проте існують випадки, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення…

Так, ч. 1 ст. 391 КЗпП передбачено, що коли після закінчення строку трудового договору (пп. 2 і 3 ст. 23 КЗпП) трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не вимагає їх припинення, дія договору вважається продовженою на невизначений строк. У такому випадку зазначеного працівника можна звільнити лише на загальних підставах.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі