Теми статей
Обрати теми

Про перенесення додаткової соціальної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника

Редакція ПБО
Лист від 19.02.2009 р. № 34/13/116-09

Про перенесення додаткової соціальної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 19.02.2009 р. № 34/13/116-09

 

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення та повідомляється.

Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України «Про відпустки» додаткові соціальні відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 зазначеного Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

Пунктом першим частини другої статті 11 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Статтею 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків, як тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Отже,

якщо тимчасова непрацездатність працівника наступила під час його перебування у соціальній відпустці за статтею 19 Закону України «Про відпустки», ця відпустка має бути продовжена на кількість календарних днів хвороби або перенесена на інший періоді відповідно листок тимчасової втрати працездатності підлягає оплаті.

 

Директор департаменту О. Товстенкокоментар редакції

У разі хвороби працівника в період додаткової відпустки на дітей лікарняний листок
непрацездатності оплачується в загальному порядку

У цьому листі Мінпраці розглянуто питання щодо оплати листка непрацездатності в разі хвороби працівника в період, коли такий працівник перебував у додатковій соціальній відпустці працівникам, які мають дітей.

Дійсно, згідно з частиною шостою ст. 20 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР додаткові соціальні відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічну відпустку, передбачену ст. 6, 7 і 8 зазначеного закону, а також понад щорічні відпустки, установлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються в порядку, зазначеному ст. 11 цього Закону.

Відповідно до ст. 11 Закону № 504 відпустку має бути перенесено на інший період чи продовжено в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку. Таким чином, якщо працівник захворів, перебуваючи в додатковій соціальній відпустці, що надається працівникам, які мають дітей, таку відпустку має бути продовжено або перенесено на інший період.

А як же при цьому бути з лікарняним?

Згідно зі ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III у разі настання тимчасової непрацездатності унаслідок захворювання чи травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, під час перебування в щорічній (основній або додатковій) відпустці допомога надається в порядку та розмірах, установлених цим законом. Але ж, додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей, не є щорічною відпусткою.

На це запитання Мінпраці в листі, що коментується, відповів таким чином. Якщо тимчасова непрацездатність працівника настала під час його перебування в соціальній відпустці, установленій ст. 19 Закону № 504, цю відпустку має бути продовжено на кількість календарних днів хвороби або перенесено на інший період та відповідно листок

тимчасової непрацездатності підлягає оплаті.

 

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі