Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Закон № 877 поширюється на відносини у сфері захисту прав споживачів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Вересень, 2009/№ 75
Друк
Лист від 22.02.2008 р. № 19-14-61

Закон № 877 поширюється на відносини у сфері захисту прав споживачів

Лист Міністерства юстиції України від 22.02.2008 р. № 19-14-61

(витяг)

 

У Міністерстві юстиції розглянуто <...> звернення <...> щодо проведення перевірок у суб’єктів господарювання сфери торгівлі та послуг і повідомляється таке.

Порядок проведення перевірок у суб’єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов’язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 25 жовтня 2006 року № 311 та зареєстрований в Міністерстві юстиції 21 листопада 2006 року за № 1219/13093, розроблений відповідно до вимог Закону України «Про захист прав споживачів» та інших нормативно-правових актів та нормативних документів, які регулюють відносини у сфері захисту прав споживачів (пункт 2 Порядку).

Проте у грудні 2007 року набрав чинності Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за винятком частини першої та другої статті 5, які набрали чинності з 1 січня 2008 року.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» дія цього Закону поширюється на відносини, пов’язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю, контролю за дотриманням бюджетного і податкового законодавства, контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків, за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб’єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, під час проведення процедур, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя*.

* Згідно із Законом України від 23.06.2009 р. № 1546-VI цей абзац доповнено словами «державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки». —

Прим. ред.

Отже,

дія Закону поширюється на відносини у сфері захисту прав споживачів.

<...>

 

Заступник міністра Л. Єфіменко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі