Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податок на прибуток: авансовий внесок

Податки & бухоблік Серпень, 2014/№ 63
В обраному У обране
Друк
Як зарахувати березневий аванс у декларації у квартальника?

 

Зарахування березневого авансу в декларації у квартальника

Стали квартальними платниками податку на прибуток (за підсумками I кварталу 2014 року отримали збитки та подали декларацію за I квартал). Чи можна на щомісячний авансовий внесок, сплачений у березні 2014 року, зменшити податок на прибуток у декларації за півріччя 2014 року?

Юлія

Так, можна. Хоча, насправді, відобразити березневий аванс ви могли ще в декларації за I квартал 2014 року. Щоправда, через першоквартальні збитки, що утворилися, «реального» заліку це б не спричинило.

Нагадаємо, що для відображення сум щомісячного авансового внеску відведено спеціальний рядок 13.7 таблиці 1 додатка ЗП до декларації з податку на прибуток підприємства. У ньому відображають суми щомісячних авансових внесків, які припадають на відповідні місяці звітного періоду. Тому

сплачений у березні авансовий внесок слід було відобразити в рядку 13.7 таблиці 1 додатка ЗП до декларації з податку на прибуток за I квартал

Так само вважають і податківці. Вони неодноразово роз’яснювали: якщо платник-«авансист» за підсумками I кварталу отримав збитки, скорис­тався своїм правом і подав декларацію з податку на прибуток за I квартал (абзац дев’ятий п. 57.1 ПКУ), то:

— у II — IV кварталах (починаючи з квітня) він сплату щомісячних авансів припиняє та

— на суму авансових внесків за січень — березень зменшує нарахований податок у деклараціях з податку на прибуток за квартал, перше півріччя, три квартали та рік.

Див. про це відповідь на запитання 11 УПК № 698 // «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 98, с. 6, а також лист Міндоходів від 21.05.2013 р. № 3102/6/99-99-19-03-02-15 // «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 58, с. 9.

Отже, урахувати березневий аванс вам слід було ще в першоквартальній декларації. Якщо ж ви вирішили зробити це тільки в декларації за півріччя, то суму березневого внеску вам потрібно показати в рядку 13.7 таблиці 1 додатка ЗП до піврічної декларації. Однак, для спокою радимо все ж уточнити й дані I кварталу в порядку, встановленому для самовиправлення помилок. Детальніше про виправлення помилок читайте «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 47.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць