(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/11
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2014/№ 63

Податок з доходів фізичних осіб

http://tinyurl.com/y4xwn22z
Юрособа орендує приміщення під офіс у фізособи. Хто сплачує ПДФО з такого доходу: підприємство-орендар чи фізособа-орендодавець самостійно? Чи потрібно підприємству відображати виплачені суми орендної плати у формі № 1ДФ? Право на яку ПСП має працівниця, яка перебуває у шлюбі, утримує одну свою дитину та є матір’ю двох прийомних дітей?

 

Орендуємо та не забуваємо утримувати ПДФО

Юрособа орендує приміщення під офіс у фізособи. Хто сплачує ПДФО з такого доходу: підприємство-орендар чи фізособа-орендодавець самостійно? Чи потрібно підприємству показувати виплачені суми орендної плати у формі № 1ДФ?

Ліна

У вашому випадку особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату ПДФО із суми доходу фізичної особи — орендодавця від надання в оренду об’єкта нерухомості, буде підприємство-орендар (п.п. 170.1.2 ПКУ).

Об’єкт оподаткування визначаєте виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше мінімальної суми орендного платежу за повний або неповний місяць оренди (детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 83, с. 17).

Доходи фізичної особи від надання в оренду нерухомого майна обкладаєте ПДФО за ставками 15 % і 17 % (див. п. 167.1 ПКУ). У 2014 році ставку 15 % застосовуєте до бази оподаткування, що менше або дорівнює 12180 грн., 17 % — до суми перевищення.

У Податковому розрахунку за формою № 1 ДФ дохід фізособи від надання в оренду нерухомості відображаєте з ознакою доходу «106». ЄСВ із такого доходу справляти не потрібно (див. роз’яснення в категорії 301.03, лист Пенсійного фонду від 10.08.2011 р. № 16534/03-20 // «Податки та бухгалтерський облік», 2011, № 91).

 

 

Прийомні діти та ПСП

Право на яку ПСП* має працівниця, яка перебуває у шлюбі, утримує одну свою дитину та є матір’ю двох прийомних дітей?

Валентина

* Тут і далі — податкова соціальна пільга.

Така працівниця має право на «звичайну» пільгу (у 2014 році — 609 грн.), скористатися якою може будь-який працівник, чия сума зарплати, що нарахована за місяць, не перевищує у 2014 році 1710 грн. (п.п. 169.1.1 ПКУ). ПСП «на дітей», про яку йдеться в п.п. 169.1.2 ПКУ, на жаль, не для неї. Пояснимо чому.

Підпунктом 169.1.2 ПКУ передбачене право платників податків, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років, зменшити суму зарплати за місяць на суму звичайної ПСП у розрахунку на кожну таку дитину. Хто ж ці платники податків? Із тексту п.п. 3 п. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1227, випливає, що це батьки дитини, зазначені у свідоцтві про її народження, опікуни або піклувальники. Прийомні батьки тут не зазначені.

Ще одним аргументом правильності наших висновків є те, що ПСП за п.п. 169.1.2 ПКУ надається платникам податків, які утримують дітей. Прийомні батьки несуть обов’язки з виховання та розвитку дітей (ст. 2562 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. № 2947-III). Кошти на утримання дітей у прийомній сім’ї виділяються з держбюджету.

Таким чином, у працівниці немає шансів на застосування ПСП на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДФО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті