Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Алкоголь не продаємо, але «хмільний» Розрахунок подаємо

ДЗЮБА НАТАЛІЯ
Податки & бухоблік Липень, 2014/№ 57
Друк
Підприємство має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Але наразі діяльність із торгівлі алкоголем не ведеться (магазин закрито). Чи потрібно подавати Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства?

Так, подавати Розрахунок суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства* (далі — розрахунок із хмелезбору) потрібно.

* За формою, затвердженою наказом ДПАУ від 01.12.2009 р. № 671

Його складають платники збору — суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують алкогольні напої та пиво (п.п. 1.1 п. 16 підрозд. 10 розд. XX ПКУ):

1) в оптово-роздрібній торговельній мережі;

2) мережі громадського харчування.

При цьому об’єктом для розрахунку збору є виручка — товарооборот, отриманий на всіх етапах реалізації алкогольних напоїв та пива, у тому числі й за операціями, що не передбачають оплату у грошовій формі (п.п. 1.3 п. 16 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Згідно з п. 2 Порядку № 587 розрахунок подають до податкового органу щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

А сплачують збір до бюджету протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку.

На думку податківців, викладену в консультації, розміщеній у підкатегорії 118.04 БЗ, розрахунок подається навіть у разі відсутності у суб’єкта господарювання у звітному періоді факту реалізації алкогольних напоїв та пива.

Подавати розрахунок із хмелезбору потрібно, навіть якщо у звітному місяці відсутній об’єкт нарахування збору

У такому разі подають його з прокресленнями.

Зверніть увагу! Важливим є те, що податківці строки початку і закінчення подання розрахунку із хмелезбору пов’язують відповідно з початком і закінченням строку дії алкогольної ліцензії.

Отже, незважаючи на відсутність діяльності з торгівлі алкоголем, подавати розрахунок потрібно буде щомісячно починаючи з розрахунку за місяць, з якого ліцензія стала діючою.

І це потрібно робити доти, доки платник остаточно не вирішить відмовитися від цього виду діяльності і не подасть до податкового органу відповідну заяву про припинення надалі господарської діяльності з реалізації алкогольних напоїв та пива в оптовій та/або роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування. Водночас додатковою умовою має бути закінчення строку дії ліцензії або отримання органом доходів і зборів письмового повідомлення про її анулювання.

Тоді суб’єкт господарювання може не подавати розрахунок із хмелезбору починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому орган доходів і зборів отримає документи, що це підтверджують (див. підкатегорію 118.04 БЗ).

Варто попередити! За кожен не поданий у строк розрахунок із хмелезбору суб’єкту господарювання загрожує штраф згідно з п. 120.1 ПКУ. Не змінить цього й подальше (після граничного строку) подання розрахунків.

Розмір такого штрафу — 170 грн. за кожен неподаний (поданий несвоєчасно) розрахунок. А якщо суб’єкта господарювання протягом року вже було оштрафовано згідно з цією ж нормою, то викласти доведеться 1020 грн. за кожен неподаний (поданий несвоєчасно) розрахунок.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць