Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Перевищення 25 % частки: коли залишати роботу на єдиному податку

Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Друк
Підприємство на єдиному податку (група 4, ставка 3 %) у червні 2014 року внесло зміни до статуту і ввело до складу засновників юридичну особу — неплатника єдиного податку, частка якого у статутному фонді перевищує 25 %. Чи має право підприємство бути платником єдиного податку? Якщо не має, то який порядок переходу на загальну систему оподаткування?

img 1Згідно з п.п. 291.5.5 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, котрі не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків.

Якщо платник податків уже має серед своїх учасників такого суб’єкта — неєдиноподатника і вирішить перейти на спрощену систему, то йому просто відмовлять у переході на єдиний податок. Відповідну норму закріплено в п.п. 1 п. 299.6 ПКУ.

У вашому випадку трохи складніше: ви вже є спрощенцем. Підстави для «зняття» з єдиного податку потрібно шукати в пп. 298.2.3 і 299.10 ПКУ. І тут є зачіпка: у п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ зазначено таке порушення, як невідповідність вимогам організаційно-правових форм господарювання. У такому разі відмовитися від спрощеної системи потрібно з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому відбулася зміна організаційно-правової форми. Не будемо розмірковувати, наскільки вдало сформульовано це порушення (унаслідок уведення нового учасника зміна організаційно-правової форми не відбувається), головне, що податківці вказують саме на цей пункт (категорія 108.10 БЗ). Тому ви зобов’язані залишити спрощену систему з 1 липня 2014 року. При цьому доходи II кварталу (зокрема червня) оподатковуються у звичайному порядку (подвійна ставка не застосовується).

Для відмови від спрощеної системи юридична особа не пізніш як за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подає заяву до контролюючого органу (п.п. 298.2.2 ПКУ). Якщо платник податків самостійно не залишить спрощену систему, податківці анулюють його реєстрацію як платника єдиного податку під час перевірки. Причому з першого числа місяця, наступного за тим, в якому було допущено порушення, тобто з 1 липня 2014 року (п. 299.11 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць