(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/37
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 89

Єдиноподатнику анулюють ПДВ-реєстрацію: за якою ставкою платити на період судових спорів?

Підприємство — платник єдиного податку за ставкою 3 %. У третьому кварталі податківці анулювали реєстрацію платника ПДВ. Зараз йде судовий процес. За якою ставкою платити єдиний податок, допоки справа не вирішиться в суді — 3 % чи 5 %?

Із запитання зрозуміло, що підприємство є платником єдиного податку четвертої групи. Для таких єдиноподатників ставку встановлено у розмірі 3 % від доходу + ПДВ або 5 % від доходу без ПДВ (п.п. 293.3.1 ПКУ).

Якщо ПДВ-реєстрацію єдиноподатника скасовано, то загальне правило зобов’язує його стати єдиноподатником-безПДВшником або ж відмовитися від спрощеної системи (п.п. 5 п. 293.8 ПКУ; п. 5.14 Положення № 26). Причому податківці наполягають: якщо таку заяву не було подано вчасно, юрособа-єдиноподатник з першого числа наступного кварталу переходить на загальну систему (БЗ, підкатегорія 108.01).

Але п. 5.10 Положення № 26 дає платнику ПДВ право оскаржити рішення податківців щодо анулювання його ПДВ-реєстрації в адміністративному та/або судовому порядку. Чи буде єдиноподатник вважатися платником ПДВ на час судового оскарження? На нашу думку, підстав для цього замало. Адже датою анулювання ПДВ-реєстрації за ініціативою податківців вважається дата прийняття рішення контролюючим органом (п. 5.11 Положення № 26).

А підставою для того, щоб скасувати рішення податківців про ПДВ-розреєстрацію може бути лише рішення суду, яке набрало законної сили (абзац третій п. 5.10 Положення № 26). Виходить, що поки рішення суду не буде, єдиноподатник буде вважатися НЕплатником ПДВ. Підтверджує це консультація податківців у БЗ, підкатегорія 101.16. Вони наполягають, що з дати їх рішення суб’єкт господарювання втрачає всі права й обов’язки платника ПДВ. І лише після того, як буде рішення суду про скасування їх рішення, вони знову внесуть до Реєстру інформацію про те, що ви є платником ПДВ. При цьому дата вашої ПДВ-реєстрації не зміниться.

Щодо ставки єдиного податку маємо консультацію із БЗ, підкатегорія 108.05. Відповідно до неї, у періоді (кварталі) ПДВ-розреєстрації платник єдиного податку застосовує ставку, що передбачає сплату ПДВ. Причому у своїх усних роз’ясненнях податківці визнають, що таку ставку (у нашому випадку — 3 %) слід застосовувати і до доходів, що були отримані у цьому кварталі, але вже після дати ПДВ-розреєстрації.

Проте, з іншого боку, податківці наполягають, що починаючи з наступного кварталу ви зобов’язані або стати єдиноподатником-безПДВшником, або відмовитися від спрощеної системи (див. ту ж консультацію у БЗ, підкатегорія 108.05). Зрозуміло, що у цьому випадку до доходів з першого числа наступного кварталу ви будете застосовувати вже «безПДВшну» ставку (у нашому випадку — 5 %).

Але що робити, якщо податківці анулювали вашу ПДВ-реєстрацію якраз тоді, коли вже сплив термін для подання заяви про відмову від спрощеної системи, визначений у п.п. 5 п. 293.8 ПКУ? Чи не вважатиметься у такому випадку ваша відмова від спрощеної системи автоматичною? Тут податківці підходять до вирішення проблеми зважено і дозволяють вам перебувати на спрощеній системі оподаткування до настання наступного граничного терміну подання заяви (див. БЗ, підкатегорія 107.12). Але ставка єдиного податку з першого числа наступного кварталу для вас все одно буде такою, як для єдиноподатника-безПДВшника.

єдиноподатник, ПДВ-реєстрація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті