(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
21/37
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 89

Граніт у виробі — не перешкода для експорту єдиноподатнику

Підкажіть, будь ласка, чи може ФОП на групі 3 єдиного податку (5 %) займатися експортом виробів із граніту?

Фізособа-підприємець — платник єдиного податку може здійснювати ЗЕД-діяльність як на території України, так і за її межами. Головне, щоб ЗЕД-діяльність (у нашому випадку — продаж на експорт) не перетиналася з видами діяльності, забороненими для спрощенців (див. підкатегорію 101.07 БЗ).

Зверніть увагу! Шлях на спрощенку закритий для суб’єктів господарювання, які здійснюють видобування та реалізацію корисних копалин, окрім реалізації корисних копалин місцевого значення (п.п. 5 п.п. 291.5.1 ПКУ).

Як бачите, суб’єктам господарювання на єдиному податку дозволяється продавати корисні копалини тільки місцевого значення, яких немає в переліку корисних копалин загальнодержавного значення. А от із реалізацією корисних копалин загальнодержавного значення єдиноподатнику краще взагалі не мати справи.

Переліки корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення затверджені постановою КМУ від 12.12.94 р. № 827. І граніт якраз і є корисною копалиною загальнодержавного значення.

Виходить, якщо ви самостійно добуваєте граніт, продаєте його та паралельно виробляєте з нього вироби для продажу, то бути єдиноподатником вам не дозволять (див. «Вісник Міністерства доходів і зборів України», 2014, № 28, с. 24.)

А от якщо ви не добувач, а просто виготовили чи купуєте вже готовий виріб із граніту (не сировину) і плануєте його експортувати, то будь ласка. Виготовляти і продавати вироби з корисних копалин загальнодержавного значення, куплених у суб’єктів господарювання, які здійснюють їх видобування, єдиноподатникам можна (див. підкатегорію 107.03 БЗ). У такому випадку, будучи платником єдиного податку групи 3, ви можете займатися експортом виробів із граніту.

єдиноподатник, експорт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті