Установлено доплату за суміщення посад: як індексувати зарплату

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2014/№ 89
Працівнику встановлено доплату за суміщення посад. Чи буде базовим місяць, у якому було встановлено таку доплату?

Механізм проведення індексації прописано в Порядку № 1078 (затверджено постановою КМУ від 17 липня 2003 року № 1078). У лютому 2014 року до цього документа були внесені зміни*. Зокрема, п. 5 Порядку № 1078 доповнено абзацом восьмим. У ньому тепер чітко зазначено, що не можна вважати базовим місяць, у якому розмір заробітної плати збільшився за рахунок установлення доплати за:

— виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;

суміщення професій (посад);

— розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

* Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 29.01.2014 р. № 36 набрала чинності 13.02.2014 р.

Таким чином,

незалежно від того, була ця доплата разовою чи встановлена на тривалий проміжок часу, місяць її установлення не є базовим,

якщо в такому місяці не відбувається підвищення окладу (тарифної ставки) працівника.

Якщо згодом вашому працівнику підвищать оклад (тарифну ставку), то місяць підвищення стане базовим для обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком. Порівняльні розрахунки в місяці підвищення зарплати здійснюйте виходячи з умов повністю відпрацьованого місяця з ураху­ванням постійних складових зарплати (доплат, надбавок). При цьому суму доплати за суміщення посад ураховувати не потрібно. Зауважимо, що загальні правила проведення індексації були озвучені нами в газеті «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 40, с. 29.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити