Доплата «багатоверстатнику»

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Директор іде у відпустку без збереження заробітної плати. На період такої відпустки його обов’язки виконуватиме головний бухгалтер. Чи потрібно нараховувати і виплачувати головному бухгалтеру доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього директора?

Під виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника розуміють виконання працівником за його згодою протягом установленої законодавством тривалості робочого дня разом з основною роботою, передбаченою трудовим договором працівника, обов’язків іншого, тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 КЗпП).

Таким працівникам-«багатоверстатникам» на підставі ст. 105 КЗпП здійснюється доплата. У якому розмірі? Відповідь на це запитання слід шукати в колективному договорі, укладеному на вашому підприємстві, генеральній та галузевих угодах. Так, у додатку 3 до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 - 2012 роки від 09.11.2010 р.* встановлено:

за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника здійснюється доплата в розмірі до 100 % тарифної ставки (окладу) відсутнього працівника

* Діє до прийняття нової Генеральної угоди.

Водночас таку доплату взагалі не встановлюють керівникам бюджетних установ, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ (у тому числі й головним бухгалтерам), їх заступникам. Підстава — постанова КМУ від 30.08.2002 р. № 1298.

При вирішенні питання щодо проведення доплати «за того парня» також має значення, чи передбачено посадовою (робочою) інструкцією головного бухгалтера, що він має виконувати обов’язки директора, коли той тимчасово відсутній. І якщо такий пункт у посадовій інструкції є, доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника не виплачується (див. консультацію фахівців Мінпраці в газеті «Праця і зарплата», 2009, № 39, с. 10).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд