(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
27/37
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 89

Коли трудова працівнику не потрібна

Чи має право підприємство відправити трудову книжку звільненому працівникові поштою, якщо той відмовляється забирати її з відділу кадрів?

Підприємство має право надіслати звільненому працівникові трудову книжку поштою виключно з письмового дозволу такого працівника. Якщо у вас такого дозволу немає,

зберігайте трудову книжку, не отриману звільненим працівником, протягом двох років у відділі кадрів підприємства окремо від решти трудових книжок працівників

Якщо й протягом цих двох років працівник не виявить бажання отримати свою трудову, передавайте її до архіву підприємства. Там трудова книжка має зберігатися протягом п’ятдесяти років. Після закінчення зазначеного строку її можна знищити в установленому порядку (див. п. 6.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мін'юсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту України від 29.07.93 р. № 58).

Водночас у подібній ситуації потурбуйтеся про документальне оформлення факту нез’явлення працівника за трудовою книжкою в день звільнення. Річ у тім, що затримка видачі трудової книжки з вини роботодавця може обернутися для підприємства істотними грошовими втратами. Якими? У такій ситуації працівник має право звернутися з позовом до суду про стягнення середнього заробітку за весь час затримки видачі трудової книжки. Крім того, існує імовірність притягнення посадових осіб підприємства до адмінвідповідальності за порушення трудового законодавства. Міру цієї відповідальності встановлено у ст. 41 КУпАП. Це штраф від 510 до 1700 грн.

Як уникнути негативних наслідків? Якщо ви звільняєте «проблемного» працівника, котрий відмовляється отримувати трудову книжку, надішліть йому в день звільнення рекомендований лист із повідомленням про вручення. У цьому листі повідомте працівника, що йому необхідно отримати трудову книжку на підприємстві (п. 4.2 Інструкції № 58). Цього буде достатньо.

трудова книжка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті