(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 88
  • № 87
  • № 86
  • № 85
  • № 84
  • № 83
  • № 82
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
29/37
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 89

Якщо сумісник хоче «за свій рахунок»

На яку кількість днів відпустки без збереження заробітної плати може сподіватися працівник-сумісник?

Робота за сумісництвом є різновидом роботи на умовах неповного робочого часу (див. лист Мінпраці від 03.03.2008 р. № 42/13/133-08).

У свою чергу,

робота на умовах неповного робочого часу не спричинює жодних обмежень обсягу трудових прав працівників

Це прямо прописано у ст. 56 КЗпП.

Що з цього випливає? Що ваш працівник-сумісник має право сподіватися на ту кількість днів відпустки без збереження заробітної плати, яку встановлено у ст. 25 і 26 Закону про відпустки. Про цьому тривалість його роботи протягом робочого дня або робочого тижня в цьому випадку не має жодного значення.

Зі свого боку зауважимо, що відпустки без збереження заробітної плати бувають двох видів. Перші надаються обов’язково окремим категоріям працівників або при настанні певних обставин. Другі — за домовленістю між працівником і роботодавцем. Дізнатися про тривалість і підстави надання відпусток «за свій рахунок» можна у спецвипуску «Ідемо у відпустку» (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 4).

сумісництво, відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті