Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Орендуємо офіс у фізичної особи, сплачуємо податки, спимо спокійно

Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Друк
Підприємство збирається орендувати офіс у фізичної особи (резидент України). Якими податками сьогодні обкладають орендну плату?

Дохід від надання майна в оренду для фізичної особи — орендодавця є оподатковуваним (п.п. 164.2.5 ПКУ). Причому оскільки цей дохід нараховує (надає, виплачує) суб’єкт господарювання (ваше підприємство), то він буде податковим агентом фізичної особи — орендодавця (п.п. 170.1.2 ПКУ).

Об’єкт оподаткування «орендного» доходу визначаєте виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше мінімальної суми орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди (абзац другий п.п. 170.1.2 ПКУ). Що це за мінімальна сума? Її розраховують згідно з постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253 за формулою:

П = З х Р,

де П — мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно, гривень;

З — загальна площа орендованого нерухомого майна, кв. метрів;

Р — мінімальна вартість місячної оренди 1 кв. метра загальної площі нерухомого майна з ураху­ванням його місцезнаходження, інших функціональних та якісних показників, гривень.

Де шукати «Р»? Величину цього показника встановлює орган місцевого самоврядування села, селища, міста, на території якого розташовано нерухомість, що здається в оренду. Причому зазначений орган зобов’язаний не тільки її встановити, а й оприлюднити способом, доступним для мешканців територіальної громади, до 1 січня звітного податкового року. Якщо цього зроблено не було, то об’єкт оподаткування дорівнюватиме розміру орендної плати, зазначеному в договорі оренди офісу.

«Орендний» дохід обкладаєте ПДФО за ставками, зазначеними в п. 167.1 ПКУ, а саме 15 і 17 %. У Податковому розрахунку за формою № 1ДФ суму орендної плати відображаєте з ознакою доходу «106».

ЄСВ із суми орендної плати не справляєте. Причина — її виплата здійснюється не за договором на виконання робіт (надання послуг), а за договором оренди (див. ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI та роз’яснення в підкатегорії 301.03 БЗ).

А тепер кілька слів про орендну плату і військовий збір (далі — ВЗ). Ним, зокрема, слід обкладати виплати й винагороди, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику за цивільно-правовими договорами (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд.  Х ПКУ). Дохід від надання нерухомості в оренду виплачують саме за цивільно-правовим договором. Водночас податківці роз’яснюють, що обкладати військовим збором слід винагороди за договорами про виконання робіт (надання послуг). А з орендної плати як з виплати за іншим видом цивільно-правового договору утримувати ВЗ не потрібно (див. лист ГУ Міндоходів у м. Києві від 29.09.2014 р. № 9660/10/26-15-17-01-07, роз’яснення в категорії 132.02 БЗ). Однак чіткої аргументації в цих роз’ясненнях немає. Ураховуючи мінливу позицію податківців, якщо ви хочете «спати спокійно», отримайте у своїй ДПІ індивідуальну податкову консультацію з цього питання. Ми впевнені, що вона буде аналогічна наведеній у листі та БЗ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць