ВЗ: якщо дохід за дні «до» нараховано у дні «після»

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2014/№ 89

ВЗ запроваджено в Україні з 03.08.2014 р. До бази оподаткування ВЗ зарплата за серпень 2014 р. потрапила за мінусом зарплати за 01.08.2014 р. Чи правильно це?

Працівника, звільненого 14.06.2014 р., було поновлено на роботі за рішенням суду в жовтні 2014 року. За період вимушеного прогулу йому нараховано середній заробіток. Як слід утримувати ВЗ?

Незважаючи на уявну «різницю», у цих двох запитаннях порушено одну тему. Стосується вона порядку сплати ВЗ із доходів, обчислених за дні до 03.08.2014 р., а нарахованих після набуття чинності п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Доходи фізичних осіб оподатковують у порядку, що діє на момент їх нарахування. Закон № 1621 набрав чинності з 03.08.2014 р. Отже, утримувати ВЗ потрібно з оподатковуваних доходів, нарахованих починаючи із 3 серпня 2014 року.

Як правило, заробітну плату нараховують один раз наприкінці місяця (останнім його числом). Якщо ваше підприємство дотримується цього правила, то із зарплати за 1 серпня 2014 року, нарахованої після набрання чинності Законом № 1621, необхідно було утримати ВЗ. Якщо ви цього не зробили — доутримайте збір з доходу працівника за поточний місяць.

У ситуації Тетяни суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу (за період з 14 липня 2014 року по дату поновлення на роботі) нараховано у жовтні, коли діє Закон № 1621. Тому вам слід його утримати і сплатити з усієї суми середнього заробітку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити