Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ЖЕК — не платник водозбору, якщо обслуговує тільки особисті потреби споживачів

Адамович Наталія, Ковенко Марина, Костюк Дмитро, Нестеренко Максим, Солошенко Людмила, Ушакова Лілія
Податки & бухоблік Листопад, 2014/№ 89
Друк
ТОВ займається утриманням та обслуговуванням офісно-житлового комплексу (приватний ЖЕК), має прямий договір на водопостачання та водовідведення з «Київводоканалом». Власники офісних приміщень та квартир компенсують вартість води ТОВ. Чи буде ТОВ платником збору за використання води?

Якщо водокористувач (у тому числі й вторинний) використовує воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення*, у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців, то

такий водокористувач не є платником спецводозбору (п. 323.2 ПКУ)

* Сукупність людей, які знаходяться на цій території в той чи інший період часу, незалежно від характеру і тривалості проживання, у межах їх житлового фонду і присадибних ділянок

Як роз’яснюють податківці, визначити напрямок використання води (для виробничих або санітарно-гігієнічних потреб) можна за даними первинного обліку, а також на підставі видів госпдіяльності, що здійснюються суб’єктом господарювання (див. підкатегорію 121.07 БЗ).

У «санітарно-гігієнічні потреби» вписується використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах та умивальниках і використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані (п. 323.2 ПКУ).

А ось, наприклад, використання магазином води для миття торговельного та механічного обладнання, вітрин та інвентарю, що знаходяться у приміщенні магазину, не є використанням для санітарно-гігієнічних потреб (див. підкатегорію 121.07 БЗ).

Так, зокрема, не є платником спецводозбору житлово-комунальне підприємство (ЖЕК), що одержує воду за договором на постачання води від водоканалу для використання її:

— на свої питні та санітарно-гігієнічні потреби;

питні та санітарно-гігієнічні потреби мешканців та суб’єктів господарювання багатоквартирних будинків.

За обсяги води, передані виключно на ці цілі, збір не сплачується (див. підкатегорію 121.01 БЗ).

Оскільки в цьому випадку ви як приватний ЖЕК забезпечуєте водою виключно мешканців офісно-житлового комплексу та суб’єктів господарювання, які зайняли в цьому комплексі офісні приміщення, і вони не використовують вашу воду на цілі інші, ніж санітарно-гігієнічні, то поставляючи і самостійно використовуючи воду виключно для цих потреб, платником водозбору ви не будете.

Якщо офісно-житловий комплекс на своїй території має, наприклад, мийку для машин або магазин і ви як ЖЕК «отоварюєте» водою і їх, то уникнути сплати збору за спецводокористування вам не вдасться. Сплатити спецводозбір вам доведеться за весь обсяг води, переданої всім суб’єктам господарювання, навіть якщо тільки один із них володіє мийкою/магазином, а інші використовують її на санітарно-гігієнічні цілі. А от обсяги води, передані населенню, однозначно із сумарного оподатковуваного обсягу виключаються — за них платити не потрібно. Докладніше про спецводозбір див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 85, с. 29.

Річ у тім, що за обсяги води, передані водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останнім договору на постачання води, спецводозбір розраховується і сплачується водокористувачем-постачальником.

У такій ситуації єдина порада, щоб не платити водозбір, — відокремте мийку, магазин. Нехай суб’єкти господарювання укладуть прямий договір на постачання води з  міським водоканалом і самостійно сплачують спецводозбір, а вас від цього обов’язку звільнять.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць