Реорганізація підприємства на лікарняних не позначиться

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2014/№ 90
01.07.2014 р. підприємство було реорганізоване (змінилася організаційно-правова форма). У вересні 2014 року одна із працівниць, яка працювала на підприємстві до реорганізації, надала для оплати листок непрацездатності (дні хвороби — з 03.09.2014 р. по 12.09.2014 р.). За який період слід було здійснювати розрахунок виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю цій працівниці?

Одразу заспокоїмо: «нове життя» підприємства не позначиться на розрахунковому періоді для оплати листка непрацездатності вашої працівниці. Пояснимо.

Річ у тім, що в разі реорганізації підприємства (злиття, приєднання, поділу, відділення, перетворення) дія трудового договору продовжується. Це прямо прописано в ч. 3 ст. 36 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП). Звільнення працівників підприємства, яке було реорганізоване, можливо тільки в разі, якщо така реорганізація супроводжується (п. 1 ст. 40 КЗпП, п. 19 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.2009 р. № 9):

— скороченням чисельності або штату працівників;

— змінами у складі працівників за посадами, спеціальностями, кваліфікацією, професіями.

Якщо підприємство було реорганізоване зі збереженням чисельності працівників, то при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку лікарняних розрахунковий період слід визначати з урахуванням періоду роботи до реорганізації. До речі, такий порядок підтримує і Мінпраці (див. лист від 30.04.2010 р. № 129/18/99-10 // «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 61, с. 18).

Таким чином, період роботи вашої працівниці до реорганізації підприємства необхідно враховувати при визначенні розрахункового періоду для розрахунку суми лікарняних.

Розрахунковим періодом у цьому випадку будуть останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа) роботи, що передують місяцю, в якому настала тимчасова непрацездатність, тобто березень — серпень 2014 року. До цього періоду увійшли 4 місяці роботи на підприємстві до його реорганізації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити