(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 93
  • № 92
  • № 91
  • № 90
  • № 89
  • № 88
  • № 87
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/18
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2014/№ 94

Військовий збір: обчислюємо суму аліментів вірно


Бухгалтерія підприємства щомісячно утримує із зарплати працівника аліменти в розмірі 25 % і перераховує позивачу. Утримання здійснюється на підставі постанови державного виконавця про примусове стягнення аліментів.

1. Як правильно розрахувати суму аліментів, якщо окрім ПДФО та ЄСВ, із зарплати працівника тепер утримують військовий збір?

2. Чи потрібно утримувати військовий збір при перерахуванні аліментів одержувачу?

Військовий збір запровадили нещодавно — з 03.08.2014 р. Базою його обкладення, зокрема, є зарплата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати та винагороди, які нараховують (виплачують, надають) платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Ставка військового збору становить 1,5 %.

Яким чином запровадження військового збору вплинуло на базу для утримання аліментів? Відповімо на поставлені нашим читачем запитання по черзі.

1. Умови та порядок виконання рішень суду про стягнення аліментів визначені Законом України «Про виконавче провадження» від 21.04.99 р. № 606-XIV (далі — Закон № 606).

Розмір аліментів обчислюють із суми, що залишається після утримання податків, зборів та ЄСВ. Це прямо прописано законодавцем у ч. 1 ст. 70 Закону № 606 і п. 13 постанови КМУ від 26.02.93 р. № 146 (далі — постанова № 146).

Виплати, з яких здійснюють утримання аліментів, перелічено в пп. 1 — 8 постанови № 146. Перелік доходів, на які не може бути обернене стягнення, наведено в ст. 73 Закону № 606 і п. 12 постанови № 146. Якщо хочете ознайомитися з ними — читайте «Податки та бухгалтерський облік», 2012, № 15, с. 36.

Ураховуючи, що заробіток працівника-аліментника обкладають ПДФО, ЄСВ і військовим збором, аліменти слід утримувати із суми такого заробітку, що залишається після вирахування цих обов’язкових платежів.

Приклад. Згідно з постановою державного виконавця про примусове стягнення аліментів Шпак В. П. (податковий номер — 2726252423) сплачує аліменти на одну неповнолітню дитину в розмірі 25 % від заробітної плати. Зарплата Шпака В. П. за жовтень 2014 року склала 4000 грн. Аліменти отримує його колишня дружина Шпак О. С. (податковий номер — 3130292827).

Із суми зарплати, нарахованої Шпаку В. П. за жовтень 2014 року, будуть утримані:

ЄСВ у сумі 144,00 грн. (4000,00 грн. х 3,6 %);

ПДФО — 578,40 грн. ((4000,00 грн. - 144,00 грн.) х 15 %);

військовий збір — 60,00 грн. (4000,00 грн. х 1,5 %).

Сума аліментів, що підлягає стягненню за виконавчим листом, становитиме:

(4000,00 грн. - 144,00 грн. - 578,40 грн. - 60,00 грн.) х 25 % = 804,40 грн.

2. Аліменти, виплачувані фізособою згідно з рішенням суду, не обкладають військовим збором. Чому? Вони не потрапляють під визначення об’єкта для утримання військового збору. Адже аліменти не є зарплатою в розумінні Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР, а їх виплата фізособі здійснюється згідно із Сімейним кодексом України від 10.01.2002 р. № 2947-III, а не у зв’язку з трудовими відносинами або за цивільно-правовими договорами.

Таким чином, отримувачу аліментів необхідно виплатити (перерахувати) ту суму, яка була утримана з доходів працівника. Жодних додаткових утримань з неї проводити не потрібно.

військовий збір, аліменти додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті