(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 83
  • № 82
  • № 81
  • № 80
  • № 79
  • № 78
  • № 77
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
15/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Жовтень , 2014/№ 84

«Новачок» переходить на ЄП: перша декларація з податку на прибуток

Підприємство було створено 08.07.2014 р. та зареєстровано платником податків на загальній системі. З IV кварталу 2014 року підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування. Підкажіть, за який період потрібно подавати першу декларацію з прибутку: за 9 місяців чи за рік?

Першу декларацію з податку на прибуток слід надати за період 9 місяців 2014 року. Причому подати її потрібно у строки, передбачені для подання квартальної звітності. Пояснимо чому.

Згідно з абз. сьомим п. 57.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) платник податку, який зареєстрований протягом звітного (податкового) року (новостворений), сплачує податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році. При цьому:

— проміжні декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя і дев’ять місяців) він не подає;

— авансові внески не сплачує.

Тобто в загальному випадку новостворене підприємство, зареєстроване протягом 2014 року, вперше має відзвітувати за свою діяльність з дати реєстрації, тобто з 08.07.2014 р., до кінця поточного 2014 року, подавши декларацію за рік.

Але в нашому, особливому, випадку це правило не працює. Адже з IV кварталу 2014 року підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування і з 1 жовтня 2014 року вже є платником єдиного податку. Як звітують з податку на прибуток у разі переходу на єдиний податок протягом календарного року? А ось як.

Податківці вимагають, щоб платник податку на прибуток подав декларацію за звітний період, що передує кварталу переходу на спрощенку. Причому для такої декларації вони зазначають строки подання, передбачені для квартальної звітності, — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) періоду (див. підкатегорію 102.30.01 БЗ).

Тобто останній звітний період для підприємства як платника податку на прибуток при переході на ЄП має бути завершено в тому кварталі, після якого підприємство змінить свій податковий статус.

Але як тоді визначити цей перший/останній період? У нашому випадку в підприємства на дату переходу на єдиний податок перший звітний період загальносистемника ще не закінчений, він автоматично повинен потягнути і IV квартал 2014 року. Адже, якщо особа стає на облік у органі ДФС як платник податку в середині податкового періоду, перший звітний податковий період починається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду (п.п. 152.9.2 ПКУ). Тобто перший «залізний» звітний податковий період з податку на прибуток у підприємства починається з 08.07.2014 р. і закінчиться тільки 31.12.2014 р.

Але враховуючи побажання податківців безпечніше все ж у цьому випадку відзвітувати з податку на прибуток за період 9 місяців 2014 року, подавши декларацію до податкової не пізніше 10 листопада 2014 року. Відобразити в ній слід показники за «укорочений» період роботи: з 08.07.2014 р. по 30.09.2014 р.

Якщо ж податківці її не приймуть, пославшись на некоректність і неповноту визначення першого звітного періоду, і відправлять вас чекати кінця року, радимо вам заручитися не тільки усними, але і їх письмовими аргументами. Адже час минає, і таке ліберальне прохання при нагоді може бути «зручно» забуте. Також є сенс у разі відмови у прийнятті такої декларації надіслати її поштою з повідомленням про вручення. Як це правильно зробити, читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2010, № 23, с. 8.

Єдиний податок, декларація з податку на прибуток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті