Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Доходи від відчуження нерухомого та рухомого майна у формі № 1ДФ

Наумов Сергій
Податки & бухоблік Вересень, 2014/№ 72
Друк
Чи потрібно відображати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ неоподатковуваний дохід фізичної особи від продажу нерухомого та рухомого майна?

Згідно з п. 3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49 (далі — Порядок № 49), у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ відображають:

— у графі 3а «Сума нарахованого доходу» — суму доходу, нарахованого за звітний квартал фізичній особі відповідно до ознаки доходу. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні;

— у графі 3 «Сума виплаченого доходу» — суму фактично виплаченого доходу платнику податків податковим агентом;

— у графі 4а «Сума нарахованого податку» — суму податку (далі — ПДФО), нарахованого й утриманого з доходу, нарахованого платнику податків;

— у графі 4 «Сума перерахованого податку» — фактичну суму перерахованого податку до бюджету.

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного в додатку до Порядку № 49 (далі — Довідник), у Податковому розрахунку:

— частина доходів від операцій із продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна, визначена відповідно до положень ст. 172 ПКУ (п.п. 164.2.4 ПКУ), відображається з ознакою доходу «104»;

— частина доходів від операцій із продажу або обміну об’єктів рухомого майна, визначена відповідно до положень ст. 173 ПКУ (п.п. 164.2.4 ПКУ), — з ознакою доходу «105».

Незважаючи на те що в Довіднику щодо доходів від продажу нерухомого/рухомого майна є посилання на п.п. 164.2.4 ст. 164 ПКУ, в якому йдеться про оподатковувану частину доходів від відчуження нерухомого (рухомого) майна, з ознаками «104» і «105» слід відображати як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДФО доходи від продажу нерухомого та рухомого майна відповідно.

У разі нарахування/виплати фізособі неоподатковуваних доходів від продажу нерухомого/рухомого майна в Податковому розрахунку проставляєте у графах 3а і 3 з відповідною ознакою суми нарахованого та виплаченого неоподатковуваного доходу. Графи 4а «Сума нарахованого податку» і 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюєте (у паперовому варіанті проставляєте прокреслення).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць