Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Неповний режим роботи»: чи потрібно скорочувати передсвятковий робочий день

Усенко Олена
Податки & бухоблік Вересень, 2014/№ 72
Друк
Деяким працівникам підприємства встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Чи скорочують їм робочий день на 1 годину в передсвяткові та неробочі дні?

Нормальну тривалість робочого часу встановлено Кодексом законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП). Вона становить 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).

Як правило, для працівників установлюють п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи при цьому дорівнює 8 годин.

Для деяких підприємств, організацій, установ, де за характером виробництва та умовами роботи 5-денний робочий тиждень є недоцільним, установлюють шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. Однак тривалість робочого тижня також не повинна перевищувати 40 годин.

За угодою між працівником і роботодавцем (ст. 56 КЗпП) або з ініціативи роботодавця (ст. 32 КЗпП) може бути встановлено неповний робочий час. Зробити це можна шляхом установлення:

— неповного робочого дня;

— неповного робочого тижня;

— поєднання неповного робочого дня та неповного робочого тижня.

Оплата праці в режимі неповного робочого часу здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не спричинює жодних обмежень обсягу трудових прав працівників.

Важливо! Напередодні святкових та неробочих днів тривалість роботи скорочується на 1 годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні (ст. 53 КЗпП). При цьому оплата праці працівників, яким установлені посадові оклади (місячні тарифні ставки), за скорочений на 1 годину день не зменшується

Тобто за такий день їм виплачується повна денна ставка.

Ураховуючи, що норма ст. 53 КЗпП поширюється на працівників, яким установлено 5 (6)-денний робочий тиждень із визначеною законодавством нормою робочого часу, для працівників з неповним робочим часом вона не застосовується*. Отже, напередодні святкових і неробочих днів тривалість їх роботи не скорочується на 1 годину.

* Для працівників із неповним режимом робочого часу може застосовуватися пропорційний підхід при скороченні роботи напередодні святкових та неробочих днів, якщо це передбачено колдоговором. Наприклад, для тих, хто працює на 0,5 ставки тривалість передсвяткового робочого дня скоротиться на 0,5 години (30 хвилин), на 0,25 ставки — на 15 хвилин тощо. — Прим. ред.

Тривалість робочого часу напередодні святкових та неробочих днів не скорочується і для працівників, яким згідно зі ст. 51 КЗпП установлена скорочена тривалість робочого часу (вчителі, лікарі, неповнолітні працівники тощо).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць