(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 75
  • № 74
  • № 73
  • № 72
  • № 71
  • № 70
  • № 69
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2014/№ 76

Збільшено розмір премії та підвищено оклад: як індексувати зарплату

Починаючи з червня 2014 року працівник отримує фіксовану суму індексації. У вересні 2014 року такому працівнику підвищують посадовий оклад, і саме в цьому місяці збільшується розмір премії за основні результати роботи до 50 % посадового окладу. До цього премія йому виплачувалася у розмірі 20 % посадового окладу. Чи необхідно враховувати таку премію при визначенні розміру підвищення доходу працівника під час проведення порівняльних розрахунків у вересні 2014 року?

Постановою КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 29.01.2014 р. № 36 були внесені зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078. Зміни набрали чинності 13.02.2014 р.

Так, п. 5 цього Порядку доповнено новим абзацом восьмим, що встановлює випадки, коли підвищення зарплати не визначає місяць базовим. Зокрема, згідно з новою нормою не є базовим місяць, у якому зарплата зросла за рахунок збільшення розміру премії за умови, що в такому місяці не підвищується тарифна ставка (посадовий оклад).

Оскільки у вашому випадку в місяці збільшення розміру премії збільшився посадовий оклад, вересень 2014 року стає базовим для обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком.

Якщо працівнику була встановлена та виплачувалася фіксована сума індексації, то її розмір не зміниться за умови, що сума підвищення доходу в вересні 2014 року не перевищила таку фіксовану величину.

Тому в місяці підвищення зарплати слід порівняти дві величини: зарплату з урахуванням підвищення і зарплату до підвищення, тобто попереднього місяця.

Порівняльні розрахунки необхідно здійснювати виходячи з умов повністю відпрацьованого місяця з урахуванням постійних складових зарплати(до­плат, надбавок). При цьому суму премії за основні результати роботи враховувати не потрібно.

індексація, премія, оклад додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті