(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/10
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Квітень , 2015/№ 27

Зменшення реєстраційного ліміту на суму відшкодування

Як ураховується сума заявленого відшкодування при розрахунку ліміту реєстрації згідно з формулою, наведеною в п.2001.3 ПКУ?

Cума заявленого до відшкодування ПДВ дійсно враховується у формулі при розрахунку ліміту реєстрації. Так, у  п. 2001.3 ПКУ як один з від’ємників фігурує показник ∑Відшкод, під яким розуміється загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань, проведених за результатами перевірок.

З цього визначення можна зробити висновок, що починаючи з лютого 2015 року сума будь-якого відшкодування має враховуватися при розрахунку ліміту реєстрації (не має значення, як вона заявлена — чи то в поточній декларації, чи то при виправленні помилки в уточнюючому розрахунку, головне, що вона є відшкодуванням).

Водночас п. 9 Порядку № 569 розтлумачує цю норму дещо інакше. Під цим показником розуміється загальна сума податку, заявлена платником податків до бюджетного відшкодування, що визначається на підставі задекларованих до відшкодування на поточний рахунок сум від’ємного значення податку, розрахованих за операціями, здійсненими після 1 лютого 2015 року, згідно з деклараціями та уточнюючими розрахунками до них, представленими контролюючому органу.

Виходить, що ПКУ основним визначає декларування суми відшкодування, а в Порядку № 569 йдеться тільки про те відшкодування, яке визначається за операціями, здійсненими після 01.02.2015 р. Тобто не тільки відштовхується від декларування цього відшкодування, а ще й встановлює додаткове обмеження — самі операції, що призвели до відшкодування, мають бути здійснені після 01.02.2015 р. Інакше кажучи, згідно з Порядком № 569 у розрахунку реєстраційного ліміту не повинні брати участі ті суми, які проходять за табл. 1 додатка Д2 до декларації (оскільки всі вони здійснені до цієї дати).

У цілому для платників податків таке розуміння вигідніше, адже сума відшкодування зменшує ліміт реєстрації, і якщо вона буде менша, то ліміт стає більшим.

Для наочності наведемо приклад. Платник податків у січневій декларації відобразив від’ємне значення, що сформувалося, у ряд. 20.2 і переніс її до гр. 2 табл. 1 додатка Д2 за лютий (у лютому не було додатного значення, тобто ряд. 18 не заповнено). Оплата від’ємного значення постачальнику пройшла тільки в березні.

Якщо платник податків захоче поставити цю суму у відшкодування, то він заповнить гр. 12 і гр. 13 табл. 1 додатка Д2 за березень і перенесе її до ряд. 30 самої декларації. Так от, судячи з Порядку № 569, ця сума не зменшуватиме ліміт реєстрації.

Або інший випадок. Платник податків знайшов помилку у від’ємному значенні старої декларації (до 01.02.2015 р.) і виправляє її через УР.

Сума виправлення пройде через гр. 11 табл. 1 додатка Д2 і якщо ця сума сплачена постачальнику або до бюджету, то є всі підстави поставити її у гр. 12 і 13, а звідти у ряд. 30 декларації. Ця сума також не повинна брати участі в розрахунку ліміту, оскільки сама операція хоча й була виявлена після 01.02.2015 р., та все ж таки була здійснена до цієї дати.

Інша справа, якщо платник податків «підняв» неоплачений старий мінус ряд. 20.2 (скажімо, у декларації за березень), але під відшкодування вона через неоплату від’ємного значення постачальнику в березні не потрапила. Виникає два запитання:

1. Чи можна цю суму поставити на відшкодування в разі її оплати постачальнику в наступних періодах?

2. Чи буде вона враховуватися у зменшення формули при розрахунку ліміту реєстрації, якщо відповідь на перше запитання позитивна?

Чесно кажучи, підстав відмовити у відображенні цієї суми в ряд. 23.2 декларації за той період, в якому пройде оплата, немає. Тобто, на наш погляд, платник податків може поставити її на відшкодування, але не через додаток Д2 (у цьому випадку це просто неможливо, оскільки сума вже вилетіла з додатка Д2), а через ряд. 23.2 самої декларації.

А ось щодо того, чи буде ця сума враховуватися при розрахунку формули, поки що відповісти важко. Якщо чітко дотримуватися Порядку № 569, то не повинна. Але на практиці відстежити в цьому випадку її походження податківцям буде дуже складно. Тому цілком можливо, що на практиці ця сума все ж таки зменшуватиме реєстраційну суму. Та це й логічно, адже при перенесенні цієї суми з гр. 7 табл. 1 додатка Д2 у ряд. 20.2 декларації ліміт було збільшено, тому цілком розумно тепер його зменшити.

реєстраційний ліміт, відшкодування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті