Якщо не потрібно було дотягувати до МЗП

В обраному У обране
Друк
Лілія Ушакова, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2015/№ 62
Трудовий договір із працівником було розірвано 12 червня 2015 року. Сума заробітної плати, нарахованої при проведенні остаточного розрахунку, — 1000,00 грн. При нарахуванні заробітної плати за червень 2015 року за цим працівником помилково було визначено додаткову базу нарахування ЄСВ як різницю між фактично нарахованим доходом і МЗП (218,00 грн.), на яку було нараховано ЄСВ у сумі 81,23 грн. (ставка ЄСВ — 37,26 %). Помилку виявлено в липні після закінчення граничного строку подання Звіту за формою № Д4 за червень 2015 року. Як її виправити у звітності з ЄСВ? (м. Полтава)

З 1 січня 2015 року «звичайні» підприємства зобов’язані дотримуватися нових вимог про розмір ЄСВ у частині нарахувань. Так, якщо база справляння ЄСВ (крім винагороди за ЦПД*) за основним працівником не перевищує МЗП**, ЄСВ у частині нарахувань дорівнюватиме добутку розміру МЗП і ставки ЄСВ у частині нарахувань, установленій підприємству (див. абз. 10 ч. 5 і абз. 3 ч. 6 ст. 8 Закону № 2464).

* Цивільно-правовий договір на виконання робіт (надання послуг).

** Мінімальна заробітна плата, установлена законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід). У 2015 році її розмір становить: у січні — листопаді — 1218 грн., у грудні — 1378 грн.

Проте якщо працівник відпрацював тільки час­тину місяця у зв’язку з тим, що був прийнятий/звільнений протягом місяця і нарахована зарплата менше мінімальної, визначати додаткову базу справляння ЄСВ та нараховувати на неї ЄСВ не потрібно***. Підстава — у наведеній вище нормі йдеться про мінімальну заробітну плату за повністю відпрацьований місяць.

*** Див. роз’яснення фахівця ДФСУ в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 8, с. 45.

У ситуації, описаній у запитанні, ми маємо справу із сумовою помилкою, яка виникла через неправильне визначення бази справляння ЄСВ. Таку помилку, допущену у звітних періодах починаючи з травня 2015 року, виправляйте у формі № Д4, сформованій за місяць, в якому її було виявлено, через таблиці 1 (коригуючі рядки 7, 7.1 (7.1.1 — 7.1.3, 7.1.8), 7.4, рядок «Зміст помилки») і 6 (код типу нарахувань «3» — помилку виявили самостійно і зменшуєте ЄСВ).

Використовуючи умови запитання, наведемо фрагменти заповнених таблиць 6 за червень (із помилково сформованим рядком з додатковою базою) і липень 2015 року (рядок з виправленнями) з даними на цього працівника.

 

 

Теги ЄСВ
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити