Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-ІІІ (витяг)

В обраному У обране
Друк
Податки та бухгалтерський облік Серпень, 2015/№ 65

(із змінами і доповненнями, останні з яких унесено Законом України від 01.07.2015 р. № 569-VIII)

<...>

Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Визначення термінів та понять

У цьому Законі наведені нижче терміни та поняття вживаються в такому значенні:

<...>

1.322) платіжний пристрій — технічний пристрій (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування тощо), який дає змогу користувачеві здійснити операції з ініціювання переказу коштів, а також виконати інші операції згідно з функціональними можливостями цього пристрою.

Програмно-технічний комплекс самообслуговування — пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира);

<...>

Розділ III. ПЛАТІЖНІ ІНСТРУМЕНТИ

<...>

Стаття 15. Особливості випуску електронних грошей і здійснення операцій з ними

<...>

15.3. Банк має право здійснювати випуск електронних грошей, номінованих лише в гривні для використання на території України.

<...>

Розділ IV. ІНІЦІЮВАННЯ ПЕРЕКАЗУ

<...>

Стаття 24. Ініціювання переказу готівки

<...>

24.7. Банки, агенти банків та учасники платіжних систем, які приймають готівку (у тому числі за допомогою платіжних пристроїв) для подальшого її переказу, зобов’язані:

<...>

забезпечити створення архівів електронних документів (збереження інформації про прийняту готівку, реєстри тощо) та контроль за їх цілісністю, захист цих документів (у тому числі криптографічний) під час їх зберігання та передавання від платіжних пристроїв до системи автоматизації банку відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України.

забезпечити надання щомісячно та на вимогу контролюючих органів інформації про суми коштів, що стягуються у вигляді фіксованої суми або відсотка за здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічного комплексу самообслуговування.

<...>

Президент України Л. КУЧМА

м. Київ

5 квітня 2001 року

№ 2346-III

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити