Забута винагорода за підсумками року: відображаємо у звітності з ЄСВ

В обраному У обране
Друк
Боршовська Валентина, заступник директора Департаменту — начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж Пенсійного фонду України
Податки & бухоблік Грудень, 2015/№ 100
Підприємство не нарахувало винагороду за підсумками роботи у 2013 році двом співробітникам. Нарахування буде проведено у грудні 2015 року. Причому одному з них, який був звільнений у січні 2014 року, — на підставі рішення суду, другому (продовжує працювати на підприємстві) — на підставі рішення директора підприємства, оформленого наказом. Як показати таку виплату у звіті з ЄСВ?

Почнемо з працюючого співробітника. Винагорода за підсумками роботи за рік уключається до фонду оплати праці (далі — ФОП) у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат (див. п.п. 2.3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, далі — Інструкція № 5).

Нарахування ФОП за попередні звітні періоди, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, відображають у ФОП того місяця, в якому вони були проведені. Це прямо прописано в п.п. 1.6.2 Інструкції № 5 і п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Ураховуючи наведене, суми винагороди за підсумками роботи у 2013 році слід відображати у формі № Д4 в загальній сумі заробітної плати, нарахованої у грудні 2015 року.

Переходимо до звільненого співробітника. Винагорода за підсумками роботи за рік є виплатою, нарахованою за відпрацьований час. Тому навіть незважаючи на те, що вона нарахована вже звільненому працівнику, з такої виплати необхідно справляти ЄСВ. Причому ЄСВ справляють із суми, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано. Так діяти велить ч. 2 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Виходить, якщо після звільнення працівнику нараховують, наприклад, квартальну, піврічну премію або премію за 9 місяців, то її суму для цілей справляння ЄСВ ділять на кількість місяців, за які її нарахували. Це справедливо і для випадку нарахування забутої винагороди за результатами роботи за рік. Суму такої винагороди ділять на 12 календарних місяців (іншу меншу кількість місяців, якщо працівник відпрацював менше року) і для цілей порівняння з максимальною величиною бази справляння ЄСВ відносять до тих місяців року, за які вона нарахована.

У таблиці 6 звіту за формою № Д4 премію за підсумками роботи за рік також відображають з розбиттям за місяцями. Тобто щодо звільненого працівника:

— у графі 9 зазначають код категорії застрахованої особи «1» (заробітна плата);

— у графі 10 — код типу нарахувань «1»;

— у графі 11 — відповідний місяць року, за який нараховано винагороду (із січня по грудень 2013 року або іншу меншу кількість місяців, якщо працівник відпрацював менше року);

— у графі 15 — нічого не зазначають. Адже про кількість днів у трудових відносинах у таких місяцях ви вже повідомили контролюючі органи.

Решту рядків заповнюють у загальному порядку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд