№100

Податки та бухгалтерський облік, грудень, 2015/№ 100 Інші номери журналу ›
 • Чи є штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН в ЄРПН Лист ДФСУ від 20.11.2015 р. № 24784/6/99-99-10-03-02-15
 • ОЗ чи не ОЗ — ось у чому питання, або Декілька слів про долю «дешевих» ОЗ Лист ДФСУ від 10.11.2015 р. № 23971/6/99-99-19-02-02-15
 • У новий рік з новим кодексом?.. (враження від мінфінівського проекту ПКУ) Невдячна це справа — писати Податковий кодекс, а переписувати — тим більше. Але Мінфін ризикнув… Про те, що в нього вийшло, ми сьогодні й поговоримо. Оскільки цей проект досі офіційно не зареєстровано у парламенті, ми не станемо сильно заглиблюватися в його деталі. Адже досі невідомо, що урешті-решт вийде з-під пера законотворців. Коли з'явиться остаточний документ, тоді разом і зануримося в нові податкові радощі. Дивлячись на календар, сподіваємося, що основні зміни запрацюють лише з ІІ кварталу.
 • ПДФО, ВЗ і ЄСВ: чекаємо «покращення» від Мінфіну До кінця 2015 року вже є декілька варіантів майбутнього «покращення». З одним із них ми вас знайомили в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 92, с. 8. А зараз розглядаємо, що наобіцяв простим громадянам Мінфін (хоча й ці обіцянки можуть ще сто разів змінитися — див. післямову до попередньої статті).
 • Трудовий кодекс: знайомимося з проектом Уже не перший рік наші законодавці порушують тему нового Трудового кодексу. Цього року вони навіть встигли прийняти його проект у першому читанні за основу. Чим же він краще чинного на сьогодні КЗпП? І чи стане нам з ним працювати легше? Розбираємося!
 • Як провести річний перерахунок ПДФО Ще один рік добігає кінця. Його підсумки ми підіб’ємо за святковим столом, а ось підсумки утримання ПДФО із сум заробітної плати — у грудні 2015 року. Здогадалися, про що йдеться? Так, про річний перерахунок з ПДФО. Уперше про нього чуєте? Тоді неодмінно вивчіть наш матеріал. Добре з ним знайомі з досвіду минулих років? Освіжіть у пам’яті порядок його проведення. Про всяк випадок — зайвим точно не буде.
 • Біжи, шино, біжи!.. Автошини залишаються шедевром інженерного мистецтва, хоча з автомобіля під натиском учених спершу зникла третя педаль, потім бензиново-дизельну «вонючку» замінив електромотор, а нині вони замахнулися навіть на «прокладку між кермом і сидінням» … Зовсім нещодавно шини довели свою ефективність і в суміжній області — як інструмент активної частини громадянського суспільства. Але сьогодні ми звернемося до прози — обліку автомобільних шин.
 • Ваш постачальник — сільгоспвиробник? Не зволікайте із розрахунками! До нас на «гарячу лінію» надійшло досить цікаве запитання від одного з наших читачів. Торговельне підприємство (роздрібний торговець) уклало з виробниками сільгосппродукції прямі договори на її постачання. Чи загрожує йому штраф, передбачений Указом Президента України від 16.03.95 р. № 227/95, у разі затримки розрахунків з виробником сільгосппродукції? Давайте розбиратися.
 • Ліцензія і РРО для єдиноподатника — торговця пивом Судячи із дзвінків на «гарячу лінію», наших читачів не перестають цікавити питання щодо торгівлі пивом, яку здійснюють підприємці — платники єдиного податку. Як отримати «пивну» ліцензію? Чи можна отримати ліцензію на торгівлю пивом у приміщенні без торгового залу? Чи є обов’язковою наявність РРО для отримання ліцензії на торгівлю пивом? Чи впливає обсяг отриманого доходу на обов’язок застосування РРО? Відповідям на ці запитання і присвячена наша стаття.
 • Кредит від «пов’язаного» нерезидента: коли проценти збільшують фінрезультат? До редакції надійшло запитання від підприємства, що взяло кредит у пов’язаної особи – нерезидента. Цікавила доля процентів за кредитом. Чи застосовувати до них у податковому обліку обмеження «процентного» п. 140.2 ПКУ, якщо підприємство зазнає збитків і через них власний капітал виявився від’ємним? Подробиці та деталі цієї кредитної історії — далі.
 • Торговельна точка за межами рідного краю: коли, куди і що сплачує ФОП Уявімо таку ситуацію (можливо, незабаром вона стане повсюдною): справи підприємця пішли в гору, і він вирішив відкрити «філію» в іншому місті. Для цього він придбав або орендував приміщення під магазин і найняв працівників. Зрозуміло, що від нових податкових обов’язків йому не відкрутитися. Яких саме? Про це ви зараз дізнаєтеся.
 • Індексація заробітної плати за січень 2016 року Індексацію заробітної плати повинні проводити всі роботодавці. Індекси для проведення індексації грошових доходів за грудень 2015 року ви знайдете в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 92, с. 41.
 • Доходи за 2002 — 2015 рр. виплачені у грудні 2015 року: розраховуємо компенсацію Величини приросту індексів споживчих цін для розрахунку компенсації у зв’язку з порушенням строків виплати зарплати у разі погашення боргів у листопаді 2015 року шукайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 92, с. 42. У сьогоднішньому номері наведемо індекси для розрахунку суми компенсації за доходами, нарахованими у 2002 — 2015 роках, якщо вони виплачуються у грудні 2015 року.
 • Забута винагорода за підсумками року: відображаємо у звітності з ЄСВ Підприємство не нарахувало винагороду за підсумками роботи у 2013 році двом співробітникам. Нарахування буде проведено у грудні 2015 року. Причому одному з них, який був звільнений у січні 2014 року, — на підставі рішення суду, другому (продовжує працювати на підприємстві) — на підставі рішення директора підприємства, оформленого наказом. Як показати таку виплату у звіті з ЄСВ?
 • До якої декларації переносити дані УР Жовтневу ПН (несвоєчасно зареєстровану в листопаді) помилково уключили до декларації за жовтень. Помилку виявили на початку грудня, тому подали УР ще до декларації за листопад. Чи можемо ми після цього правильно заповнити найближчу декларацію за листопад? Інакше якщо в ній показати листопадовий ПК, але не врахувати дані УР, то виникне задвоєння ПК. Як бути? За деклараціями останнім часом «мінус».
 • Індекс інфляції за листопад — 102,0 %
 • Визначено населені пункти, що входять до зони АТО Кабмін розпорядженням від 02.12.2015 р. № 1275-р затвердив Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
 • Нові ліцензійні умови для автоперевізників Кабмін постановою від 02.12.2015 р. № 1001 затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів і небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
 • «Дешевий» експорт: ДФСУ бачить ПДВ за ставкою 20 % У листі від 27.11.2015 р. № 26089/10/28-10-06-11 фахівці ДФСУ дійшли висновку, що обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів над фактичною ціною їх постачання, не формує вартості експортованого товару.
 • НБУ продовжив обов’язковий продаж валюти Правління НБУ постановою «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 04.12.2015 р. № 863 продовжило до 4 березня 2016 року (включно) дію таких вимог, як обов’язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 75 %, розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів у строк до 90 днів, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами та інші.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі