До якої декларації переносити дані УР

В обраному У обране
Друк
Солошенко Людмила, податковий експерт
Податки & бухоблік Грудень, 2015/№ 100
Жовтневу ПН (несвоєчасно зареєстровану в листопаді) помилково уключили до декларації за жовтень. Помилку виявили на початку грудня, тому подали УР ще до декларації за листопад. Чи можемо ми після цього правильно заповнити найближчу декларацію за листопад? Інакше якщо в ній показати листопадовий ПК, але не врахувати дані УР, то виникне задвоєння ПК. Як бути? За деклараціями останнім часом «мінус».

ПДВ

Одразу зауважимо, що дотримавшись Порядку № 966*, «вирівняти» ситуацію вдасться в декларації за грудень. Давайте розберемося чому.

* Порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966.

Порядок виправлення від’ємних помилок у ряд. 24 і перенесення до декларації даних УР описано в розд. VI цього Порядку.Там сказано: якщо помилка не впливала на ряд. 23 або 25 наступних декларацій, то при виправленні подають один УР — до періоду помилки ( п. 5 розд. VI Порядку № 966).

А це якраз і є наш випадок. У такому разі значення гр. 6 ряд. 24 УР (з «+» або з «-») враховують при заповненні рядків 20.1 і 24 декларації за той період, в якому подано УР.

Тому якщо діяти чітко згідно з Порядком № 966, то алгоритм виправлень вимальовується такий.

Оскільки УР подали у грудні, то значення гр. 6 ряд. 24 УР треба перенести до ряд. 20.1 декларації за грудень (!). У свою чергу, до виправлення помилки (тобто доки не знімемо помилковий ПК жовтня) ПК до декларації не повертаємо. Тому ПК в листопадовій декларації не показуємо, а усе відновимо на свої місця в декларації за грудень, в якій:

— у ряд. 10.1.1 відобразимо ПК — благо на це є 365 днів з дати складання ПН ( п. 198.6 ПКУ) і

— при заповненні ряд. 20.1 урахуємо дані УР.

А для наочності покажемо виправлення помилки на прикладі (умовившись, що помилково в жовтні віднесли до ПК 100 грн.):

Проте практика вносить свої корективи. Відомі випадки, коли контролери на місцях дозволяли услід за поданням УР урахувати його дані вже в найближчій декларації. І отже, уже в листопадовій декларації відобразити ПК (у ряд. 10.1.1), а заразом також урахувати в ній і дані УР (при заповненні ряд. 20.1). Проте цей альтернативний варіант краще все ж погоджувати зі своїми податківцями.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд