(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Листопад , 2015/№ 97

Коригування ПДВ за послугами нерезидента

Наше підприємство отримало рекламні послуги від нерезидента. За першою подією була виписана ПН. Проте потім домовилися про зниження ціни. Як скласти РК і як перерахувати ПДВ?

Нічого складного в цій ситуації немає. Ви абсолютно правильно зробили, що за першою подією виписали ПН і нарахували ПЗ ( п. 187.8 ПКУ). Збільшити податковий кредит можна за датою складання цієї ПН, за умови її реєстрації в ЄРПН ( п. 198.2 ПКУ). Особливості її складання такі:

— тип причини — «14»;

у назві продавця слід внести найменування нерезидента. Можна іноземною мовою, якщо в договорі немає перекладу українською мовою;

у ІПН продавця проставляються: «500000000000» — при використанні послуг для госпдіяльності; «200000000000» — при використанні послуг для негоспдіяльності;

— у полі «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця» зазначається країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент). Утім, зараз цей реквізит можна не заповнювати ( лист ДФСУ від 29.07.2015 р. № 27651/7/99-99-19-03-02-17).

— у полях, відведених для заповнення даних покупця, одержувач (покупець) зазначає власні дані.

Ці самі особливості характерні і для РК. Єдине уточнення — потрібно поставити знак «Х» у полі «Не видається покупцю».

Але більш цікава база оподаткування. Згідно з п. 190.2 ПКУ базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість послуг з урахуванням податків і зборів, за винятком ПДВ, уключеного до ціни постачання відповідно до законодавства. Певна вартість перераховується в національну валюту за курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов’язань.

Вважаємо, що при зміні договірної ціни перерахунок потрібно здійснювати виходячи з того ж принципу. Тобто, незважаючи на те, що перерахунок здійснюється в дату, відмінну від дати першої події, при перерахунку потрібно використовувати курс НБУ, що діяв на дату першої події.

У декларації цей РК відображається одночасно в ряд. 8 і 16. Причому податківці не проти, щоб ці рядки заповнювалися в тому періоді, коли складено такий РК (консультація в категорії 101.07 БЗ). Нагадаємо: в загальному випадку податківці не можуть дійти єдиної думки, в якому періоді відображати РК, якщо його виписка та реєстрація припадають на різні періоди. Тому, незважаючи на позитивну консультацію, вважаємо, що при зменшенні суми компенсації ПЗ безпечніше зменшити тільки в періоді реєстрації, а ПК — у періоді виписки РК (якщо ж реєстрація пройшла із запізненням, то діяти потрібно тільки так).

А ось у який момент виписувати цей РК, ПКУ відповіді не дає. Зазвичай податківці вважають, що робити це треба на дату будь-якої події (повернення коштів або товарів). Але так можна діяти тільки при поверненнях. А ось при зміні ціни в цій ситуації вважаємо, що правильніше виписувати РК уже за датою укладення додаткової угоди.

Наведемо приклад. Платник ПДВ 20.11.2015 р. отримав рекламні послуги від нерезидента. Курс НБУ — 25 грн. за 1 євро (умовно)). Сума договору — 1000 євро. Проте вже 05.12.2015 р. була досягнута домовленість про зменшення ціни до 900 євро.

Спочатку ПЗ були нараховані в сумі 5000 грн. (1000 євро х 25 грн. х 0,2). Але після коригування їх потрібно зменшити до 4500 грн. (900 євро х 25 грн. х 0,2). Тому РК виписуємо 05.12.2015 р. на «-500 грн.». Зменшення ПЗ і ПК потрібно відобразити в декларації за грудень. Наведемо приклад заповнен­ня розрахунку коригування.

ПДВ, коригування, нерезидент додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті