Поворотну фіндопомогу отримано до 1 січня 2015 року: коригування не передбачене?

В обраному У обране
Друк
Верховна Рада України
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 11
З 1 січня 2015 року правила розрахунку податку на прибуток істотно змінено (див. «Податок на прибуток: чергове перезавантаження»//«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 4).

Недивно, що у платників податків виникають запитання стосовно перехідних операцій. Наприклад, чи можна здійснити коригування фінрезультату, якщо платник податків отримав поворотну фіндопомогу від нестандартного платника податку на прибуток до 1 січня 2015 року, в разі її повернення?

Нагадаємо, що тоді вона збільшила доходи податкового обліку і було б несправедливо відмовляти в коригуванні фінрезультату. Тим паче, що в п. 18 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ існує перехідна норма. У ній зазначено: за операціями, за якими витрати для цілей оподаткування до 01.01.2015 р. визначалися за датою перерахування коштів контрагенту платника податків, і станом на  1 січня у платника податків була кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об’єкта оподаткування сума коштів, яку було перераховано контрагенту після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

На жаль, податківці пішли іншим шляхом. Так, в одній із консультацій у БЗ (категорія 102.08.06) зазначалося, що чинними нормами ПКУ не передбачено коригування фінансового результату на суму такої поворотної фінансової допомоги.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити