Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2015/№ 11

 • Поворотну фіндопомогу отримано до 1 січня 2015 року: коригування не передбачене? З 1 січня 2015 року правила розрахунку податку на прибуток істотно змінено (див. «Податок на прибуток: чергове перезавантаження»//«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 4).
 • Питання сплати податку на прибуток У листі ДФС України від 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17 фіскали відповіли на низку дуже важливих запитань декларування податку на прибуток і його сплати.
 • Патенти-2015: можна повернути сплачене Наші читачі вже знають, що з 01.01.2015 р. такого платежу, як збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності (а по суті — збір за торговий патент) не існує (див. «ІмпАтентність з ускладненнями»//«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 23).
 • Методрекомендації з податкового компромісу Наказом ДФС України від 17 січня 2015 року № 13 затверджено Методичні рекомендації щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу.
 • Новий довідник податкових пільг У зв’язку з масштабними змінами податкового законодавства з 1 січня 2015 р. ДФСУ розробила новий довідник податкових пільг, які є втратами доходів бюджету № 73/1, та інших податкових пільг № 73/2, станом на 1 січня 2015 року, доведені листом ДФСУ від 1 січня 2015 року.
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Працівник-інвалід: розбираємося з гарантіями та пільгами Чому говорять, що інваліди — це люди з обмеженими можливостями? Ми не згодні. Інваліди — це люди, які через фізичне або інше каліцтво потребують трішки більше уваги, розуміння та підтримки. І якщо ним це дати, то вони зможуть усе!
  Якоюсь мірою розуміє це й наш законодавець. Тому встановив для працівників, які мають інвалідність, додаткові «трудові» гарантії та пільги. Про них ми сьогодні з вами і поговоримо.
 • Створюємо робоче місце для працевлаштування інваліда Кажуть, рівень цивілізованості суспільства визначається ставленням до незахищених його верств — дітей, людей похилого віку та інвалідів. У багатьох країнах світу для них уже давно діють різні соціальні програми. Зокрема, особам, які мають інвалідність, гарантовано професійне навчання і працевлаштування. Наша держава також прагне до того, щоб люди з обмеженими можливостями не відчували себе за бортом повноцінного життя. Для цього вона зобов’язала роботодавців їх працевлаштувати. Проте пам’ятайте: інваліди на підприємстві — це працівники, які вимагають підвищеної уваги та особливої турботи. Тому робочі місця для них потрібно організовувати з особливою ретельністю. Про те, як це зробити, ми з вами, дорогі колеги, зараз і поговоримо.
 • Розраховуємо «інвалідний» норматив Інваліди, які не досягли пенсійного віку, установленого ст. 26 Закону № 1058, віднесені Законом про зайнятість до громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Протее у виконання 5 % квоти для працевлаштування таких осіб інвалідів не включають. Несправедливо? Аж ніяк. Річ у тім, що для працевлаштування інвалідів є свій норматив. Хто зобов’язаний його виконувати? Як розрахувати «інвалідний» норматив? Зараз ми відповімо на всі ваші запитання.
 • Заповнюємо «інвалідний» Звіт «Інвалідний» звіт роботодавці подають уже не перший рік. Нічого складного в цьому немає. Єдине, що засмучує, — санкції за невиконання «інвалідного» нормативу та неподання Звіту. Отже, не пропустіть заповітну дату. Про все детально в нашій шпаргалці, що стосується «інвалідної» звітності.
 • «Злочин і покарання»: що загрожує підприємству за непрацевлаштування інвалідів Турбота про інвалідів в Україні багато в чому перекладена на плечі роботодавців. Саме вони повинні забезпечити право інвалідів на працевлаштування і виділити робочі місця для них. За невиконання підприємству загрожують адміністративно-господарські санкції та адмінштрафи. Про строки їх застосування, нюанси оплати, правила обліку ми й поговоримо. Крім цього, розберемося, чи можна підприємству взагалі уникнути сплати «інвалідних» санкцій.
 • У вас є працівники-інваліди? — Ми розповімо, що платити та в якому розмірі Якщо у вас є працівники, які мають статус інваліда, ця стаття для вас! Як оподаткувати виплати інвалідам? Чи є якісь пільги для роботодавців і самих інвалідів? Відповіді на ці та інші актуальні запитання ви знайдете тут.
 • Підприємець-інвалід: що і як йому платити Дієздатні громадяни з інвалідністю можуть зареєструватися підприємцями нарівні з усіма. Головне, щоб здоров’я дозволяло їм вести діяльність. Як правило, інвалідам надаються пільги в різних сферах. Але чи є вони в оподаткуванні підприємців? Про це ви дізнаєтеся з цієї статті.
 • ПДВ-пільга(и) для інвалідів: особливості застосування До редакції надійшов лист. Ось він: «На балансі підприємства, заснованого громадською організацією інвалідів, перебуває гуртожиток. У ньому проживають як співробітники підприємства, так і сторонні фізичні особи. Основна діяльність підприємства (швацьке виробництво) пільгується. Чи застосовна пільга з ПДВ до операцій зі здавання в найм ліжко-місць у власному гуртожитку стороннім фізособам?».
  Ваші сумніви нам зрозумілі. На жаль, але досить часто використання будь-якої податкової пільги обертається для пільговика великими проблемами. Отже, варто оцінити всі ризики, щоб не бути захопленим зненацька. Ми готові вам у цьому допомогти. Читайте статтю — у ній відповіді на всі ваші запитання.
 • Працюємо з інвалідами за ЦПД Наше підприємство працює з фізособами за ЦПД про виконання робіт/надання послуг. Чи важливий у цьому випадку той факт, що фізособа має статус інваліда? Чи є якісь пільги?
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 10
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить