(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
  • № 13
  • № 12
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/15
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 11

Патенти-2015: можна повернути сплачене

http://tinyurl.com/yywdkygu
Наші читачі вже знають, що з 01.01.2015 р. такого платежу, як збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності (а по суті — збір за торговий патент) не існує (див. «ІмпАтентність з ускладненнями»//«Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 23).

Саме в цій статті ми висловлювали припущення, що платник податків має повне право повернути сплачені суми за патент, дія якого припадає на періоди після 1 січня 2015 року.

Виходячи з консультації, що з’явилася в БЗ, можна зробити висновок, що податківці не проти повернення цих сум. Принаймні, на це наводить посилання на ст. 43 ПКУ, в якій визначено правила повернення помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов’язань.

Крім того, в консультації нагадують, що відповідно до п. 3 підрозд. 7 розд. XX ПКУ суб’єкти гос­подарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність у порядку та на умовах, що діяли до 1 січня 2015 року.

І ще один важливий момент. Бланк торгового патенту визначено документом суворої звітності. Тому фіскали вимагають, щоб торгові патенти, строк дії яких не минув станом на 1 січня 2015 року, були повернені до контролюючих органів за місцем їх придбання.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
патент додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті