Працюємо з інвалідами за ЦПД

В обраному У обране
Друк
Скрипкіна Катерина, податковий експерт
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 11
Наше підприємство працює з фізособами за ЦПД про виконання робіт/надання послуг. Чи важливий у цьому випадку той факт, що фізособа має статус інваліда? Чи є якісь пільги?

Договір цивільно-правового характеру (далі — ЦПД) укладають, якщо в суб’єкта господарювання виникає необхідність у залученні фізичних осіб до виконання робіт або надання послуг разового чи періодичного характеру. Безумовно, такий договір може бути укладено і з інвалідом.

Відносини, що виникають унаслідок укладення ЦПД, регулюють норми ГКУ. Тому пільги й гарантії, установлені КЗпП для інвалідів, на фізосіб, які працюють за ЦПД, не поширюються. До речі, про суть і відмінності трудового та ЦПД читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 83, с. 6.

Порядок оподаткування винагороди за ЦПД не залежить від того, має фізособа статус інваліда чи ні. Інакше кажучи, винагороди за ЦПД, укладеним з інвалідами, оподатковуйте в загальному порядку: нараховуйте ЄСВ, утримуйте ЄСВ, ПДФО і ВЗ. Тому звернемо вашу увагу тільки на важливі моменти.

ЄСВ. Винагороди за ЦПД про виконання робіт (надання послуг) — окрема складова бази нарахування ЄСВ. Зауважте: якщо ЦПД не має ознак ЦПД, за яким виконуються роботи або надаються послуги (наприклад, договір оренди), то із суми винагороди за таким договором ЄСВ не справляйте.

ЄСВ з винагород за ЦПД, укладеними з інвалідом, справляйте за ставками, установленими для «звичайних» фізосіб-неінвалідів. У загальному випадку це 34,7 % «зверху», 2,6 % «знизу». Інші розміри ставок ЄСВ у частині нарахувань передбачено тільки для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів і підприємств суднобудівельної промисловості (див. таблицю на с. 47).

У випадку, якщо строк виконання робіт (надання послуг) перевищує один місяць, то з метою справляння ЄСВ суму винагороди розділіть на кількість місяців, за які її нараховано. А якщо ЦПД про виконання робіт (надання послуг) укладено з працівником, урахуйте:

— для цілей виконання вимоги про нарахування ЄСВ з мінзарплати, установленого абз. 10 ч. 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464, винагороду за ЦПД не враховуйте;

— при порівнянні з максимальною базою нарахування ЄСВ (у 2015 році: у січні — листопаді — 20706 грн., у грудні — 23426 грн.) винагороду за ЦПД ураховуйте у другу чергу після зарплати.

Якщо ви виконали всі умови, установлені п. 3 розд. II Закону № 77, понижуючий коефіцієнт можна застосовувати до ставки ЄСВ у частині нарахувань на винагороди за ЦПД.

ПДФО. При визначенні бази оподаткування суму винагороди за ЦПД на виконання робіт (надання послуг) зменшуйте на суму ЄСВ у частині утримань. Суми винагород за ЦПД для цілей обкладення ПДФО не є зарплатою, оскільки не пов’язані з відносинами трудового найму. Тому ПСП до таких доходів застосовувати не можна. Якщо ЦПД укладено з працівником підприємства, то:

— винагороду за ЦПД не враховуйте при визначенні права на ПСП;

— з метою застосування ставок ПДФО (15 і 20 %) з межею (у 2015 році — 12180 грн.) порівнюйте загальну суму доходу, нараховану працівнику у вигляді зарплати і винагороди за ЦПД.

ВЗ. І, звичайно ж, не забуваємо про військовий збір! Дію його продовжено. Отже, нараховуючи винагороду за ЦПД, утримайте цей збір за ставкою 1,5 %. Базою обкладення буде нарахована сума винагороди.

Нижче в таблиці ви знайдете ставки для справляння ЄСВ та утримання ПДФО і ВЗ.

Табл. Ставки ЄСВ, ПДФО, ВЗ для винагород за ЦПД про виконання робіт/надання послуг у 2015 році

Суб’єкти господарювання

Ставки ЄСВ

Ставки ПДФО

Ставка ВЗ

нарахування

утримання

Підприємства, установи та організації, фізичні особи — підприємці

34,7 %

2,6 %

15 % — до бази оподаткування*** у межах 10 мінзарплат, установлених на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році — 12180 грн.) 20 %**** — до суми перевищення

1,5 %

Підприємства суднобудівельної промисловості (клас 30.11 група 30.1 розділ 30, клас 33.15 група 33.1 розділ 33 КВЕД ДК 009:2010)

До 01.01.2023 р. 33,2 %

Підприємства та організації всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариства УТОГ і УТОС*

5,3 %**

Підприємства та організації громадських організацій інвалідів*

34,7 %

*У яких кількість інвалідів становить не менше 50 % загальної чисельності працівників за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 % суми витрат на оплату праці.
**Ставку 5,3 % можуть застосовувати тільки підприємства, засновані всеукраїнською громадською організацією інвалідів. Причому ЄСВ за такою ставкою вони нараховують на винагороди за ЦПД, укладеними з будь-якою фізособою незалежно від наявності або відсутності статусу інваліда.
***Базу оподаткування визначайте як різницю між нарахованою сумою винагороди за ЦПД і сумою ЄСВ у частині утримань.
****Ставка в розмірі 20 % застосовується до частини бази оподаткування доходів, нарахованих з 01.01.2015 р. (до зазначеної дати розмір ставки становив 17 %)
.

 

У бухгалтерському обліку суми винагород за ЦПД і суми нарахованого ЄСВ обліковуйте на рахунках 23, 91, 92, 93, 94 залежно від того, для яких цілей виконувалися роботи (послуги). До податкових витрат потраплять ті самі суми винагород за ЦПД і нарахованого ЄСВ, що відображені в бухобліку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд