Гуляти, так гуляти! Ідемо до боулінгу!

В обраному У обране
Друк
експерт з питань оплати праці Соломіна Марія та податковий експерт Білова Наталя
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 13
Директор прийняв рішення забронювати на 14 лютого три доріжки для гри в боулінг для всіх працівників підприємства. Оплату за броню здійснено з розрахункового рахунка підприємства. Які податкові наслідки матиме ця ініціатива для підприємства і тих, хто гратиме?

Святковий вечір закінчується, але веселі співробітники все одно не можуть розлучитися:

— Чи не махнути нам кудись? — запитує добрий Тарас Богданович.

— А махнути! — погоджуються всі. І вирушають до боулінгу. Про наслідки (податкові!) звично думає тільки Марія Іванівна…

Почнемо з гравців. Тут важлива персоніфікація витрат на боулінг, тобто можливість визначити дохід кожного гравця у вигляді вартості оплаченого підприємством часу гри в боулінг.

Ми виходитимемо з того, що витрати на боулінг персоніфікувати неможливо. Адже мета походу в боулінг-клуб усім колективом — отримати задоволення від гри, а не підраховувати, хто скільки куль кинув. У цьому випадку (о диво!) вартість гри не може розглядатися як об’єкт обкладення ПДФО, ЄСВ і ВЗ.

У бухгалтерсько-податковому обліку боулінг-витрати відносимо до інших операційних витрат (п. 20 П(С)БО 16) у тому періоді, коли вони здійснені. Причому тут неважливо, хто «рубався» на доріжках — працівники підприємства чи їх домочадці. Віднині жодних обмежень і прив’язки до госпдіяльності. І це дуже добре, тому що гру в боулінг важко пов’язати з госпдіяльністю підприємства.

А ось щодо ПДВ такої свободи немає. Тут п. 198.3 ПКУ своїм гострозорим оком до 01.07.2015 р. суворо стежить за дотриманням «госпдіяльної» умови. Отже, з податковим кредитом у вас зараз проліт.

Утім, і з 1 липня 2015 року на повну ПДВ-індульгенцію занадто розраховувати теж не варто. Звичайно, у вас з’явиться безумовне право на податковий кредит за всіма операціями, у тому числі й за цією. Та ось тільки й тут не буде повного спокою. Якщо товар ви раптом використовуєте з «негосдіяльною» метою, «вхідний» податковий кредит доведеться компенсувати нарахуванням ПДВ-зобов’язань. Так приписує п.п. «г» п. 198.5 ПКУ.

Бажаємо вам у святковий день отримати задоволення від спілкування з колегами, спортивного азарту та маси позитивних емоцій! Ви напевно це відчуєте, тільки-но виб’єте перший страйк! Успіхів! Ваш подорослішавший, але все такий же молодий журнал «Податки та бухгалтерський облік».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити