Реєстрація РК

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Хто повинен у 2015 році реєструвати РК при поверненні товару, проданого у 2014 році: покупець чи продавець?

У цьому випадку зареєструвати РК повинен продавець.

Усе просто. Особливості реєстрації РК прописано в п. 22 Порядку № 1129. У ньому, на щастя, є пряма норма (!) під наш випадок. Дивіться: це абзац четвертий. Він установлює: РК, складені до всіх ПН, виписаних до 1 лютого 2015 року, реєструє постачальник (продавець). Читайте про це також у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 1 - 2, с. 13.

Причому, зауважте, для зазначених РК це правило:

— по-перше, працює незалежно від знака. Тобто продавець реєструє як «збільшуючі» РК (де ПДВ з «+»), так і «зменшуючі» РК (де ПДВ з «-»);

— по-друге, діє без обмеження в часі. Тобто такі РК продавець реєструє як при тестовому режимі функціонування спецрахунків, так і пізніше (після 1 липня 2015 року).

Тому в будь-якому разі всі РК до таких «старих» ПН реєструє тільки продавець.

Ще декілька моментів. Візьміть на замітку, що тільки продавець реєструє також РК до всіх ПН, що не видаються покупцям (п22 Порядку № 1129). До того ж тішить, що у «проміжному» січні 2015 року контролери дозволили продавцям по-старому реєструвати всі підряд РК (див. лист № 1403 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 8, с. 3).

І нарешті, підкреслюємо: нові правила реєстрації РК (продавцем або покупцем) — для всіх інших РК — починають застосовувати тільки з 1 лютого 2015 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити