Теми статей
Обрати теми

Реєстрація РК

Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Хто повинен у 2015 році реєструвати РК при поверненні товару, проданого у 2014 році: покупець чи продавець?

У цьому випадку зареєструвати РК повинен продавець.

Усе просто. Особливості реєстрації РК прописано в п. 22 Порядку № 1129. У ньому, на щастя, є пряма норма (!) під наш випадок. Дивіться: це абзац четвертий. Він установлює: РК, складені до всіх ПН, виписаних до 1 лютого 2015 року, реєструє постачальник (продавець). Читайте про це також у «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 1 - 2, с. 13.

Причому, зауважте, для зазначених РК це правило:

— по-перше, працює незалежно від знака. Тобто продавець реєструє як «збільшуючі» РК (де ПДВ з «+»), так і «зменшуючі» РК (де ПДВ з «-»);

— по-друге, діє без обмеження в часі. Тобто такі РК продавець реєструє як при тестовому режимі функціонування спецрахунків, так і пізніше (після 1 липня 2015 року).

Тому в будь-якому разі всі РК до таких «старих» ПН реєструє тільки продавець.

Ще декілька моментів. Візьміть на замітку, що тільки продавець реєструє також РК до всіх ПН, що не видаються покупцям (п22 Порядку № 1129). До того ж тішить, що у «проміжному» січні 2015 року контролери дозволили продавцям по-старому реєструвати всі підряд РК (див. лист № 1403 // «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 8, с. 3).

І нарешті, підкреслюємо: нові правила реєстрації РК (продавцем або покупцем) — для всіх інших РК — починають застосовувати тільки з 1 лютого 2015 року.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі