Чи можна відкласти ПК за зареєстрованою ПН?

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
Чи можна не показувати ПК за зареєстрованими ПН (наприклад, зареєстровану січневу ПН уключити до декларації за лютий чи березень)?
«запізнілі» ПН

Так зробити не вийде.

Закон № 71 підкоригував п. 198.2 ПКУ. Тепер цей пункт вимагає відображати ПК чітко за першою з подій:

— або на дату списання коштів з банківського рахунка платника на оплату товарів/послуг;

— або на дату отримання платником товарів/послуг.

А ось прикінцеві слова «що підтверджено податковою накладною» з тексту п. 198.2 ПКУ прибрали.

Одночасно з п. 198.6 ПКУ виключили 365-денний строк для відображення ПК. Натомість у ньому з’явилося правило: якщо ПН зареєстрована із запізненням, то покупець може відобразити ПК у періоді реєстрації такої ПН в ЄРПН, але не пізніше ніж через 180 календарних днів з дати складання ПН. Отже, відстрочення у відображенні ПК тепер передбачено тільки для тих ПН, які зареєстровані продавцем несвоєчасно — із запізненням. Причому, зауважте, що й тут не може бути непорозумінь. Адже в цьому випадку ПК за зареєстрованою із запізненням ПН виникне чітко в періоді її реєстрації.

Тому, якщо до вас надійшли зареєстровані січневі ПН, уключіть їх до ПК чітко в січні (тобто в періоді виписки — за першою з подій). А ось відкласти за ними ПК на наступні місяці (наприклад, на лютий або березень) не вийде. Інакше якщо в січні ПК за ними не показати, потім доведеться виправляти помилку і подавати УР до січневої декларації (детальніше про це див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 5, с. 33).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд