(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
34/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Хто сплачує авансові внески у 2015 році

Чи потрібно сплачувати авансові внески з податку на прибуток платникам з доходом за 2014 рік 15 млн грн.?

Ризикнемо припустити, що йдеться про щомісячний авансовий внесок. І викликано запитання, мабуть, з появою в ПКУ з 01.01.2015 р. нового критерію для сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток — 20 млн грн. Якщо раніше аванси сплачували ті, в кого сума доходу за останній річний звітний період склала 10 млн грн. і більше, то зараз критерій підвищили вдвічі, причому орієнтуватися потрібно на бухгалтерський дохід.

Проте новий критерій працюватиме не скоро. Річ у тім, що щомісячний авансовий внесок на 2015 рік (сплачується з березня 2015 року по травень 2016 року) розраховується за старими правилами за декларацією за 2014 рік (п. 9 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ). А отже, орієнтуватися на критерій «20 млн грн.» слід при визначенні авансових внесків у декларації за 2015 рік. Самі ж ці аванси сплачуватимуться з червня 2016 року по травень 2017 року.

Таким чином, ваше підприємство, що перевищило у 2014 році критерій 10 млн грн., зобов’язане сплачувати авансові внески з березня 2015 року по травень 2016 року (за старими правилами). Такий висновок випливає з листа ДФСУ від 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17 («Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 12, с. 5). Що стосується періоду січень — лютий 2015 року, то тут усе без змін: якщо ви сплачували цей аванс у 2014 році виходячи з показників декларації за 2013 рік, то ви повинні його сплачувати і в січні — лютому 2015 року.

Якщо ж запитання було викликане сплатою авансового внеску при виплаті дивідендів, то вона не залежить від суми доходу за останній річний звітний період. Цей авансовий внесок сплачується всіма однаково, причому починаючи з 01.01.2015 р. — за новими правилами (детальніше див. на с. 19).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
авансові внески, податок на прибуток додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті