(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
36/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

Добові в податковому обліку — без обмежень

Як вплинули зміни, унесені до ПКУ, на відображення добових у податковому обліку?

Протягом тривалого часу ПКУ обмежував відображення у податковому обліку витрат на харчування та фінансування інших особистих потреб фізичної особи, понесених у зв’язку з відрядженням (добові витрати). Так, до 01.01.2015 р. до витрат можна було відносити добові в розмірі не більше 0,2 розміру мінзарплати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження (у 2014 році — 243,3 грн.), а для відряджень за кордон — не більше 0,75 розміру мінзарплати (у 2014 році — 913,5 грн.).

З 01.01.2015 р. набув чинності Закон № 71, який уніс принципові зміни до порядку оподаткування прибутку. Основою податкового обліку тепер буде прибуток, що визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, отриманого у фінзвітності підприємства, на «податкові» різниці. Підприємства з доходами, що не перевищують 20 млн грн. за рік, можуть обійтися навіть без коригування.

Норми ПКУ, що діють на сьогодні, не передбачають обмежень у відображенні добових витрат у податковому обліку.

Інша справа — обкладення доходів працівника ПДФО. Цим податком, як і раніше, не обкладаються добові тільки в зазначеному вище розмірі. З тією різницею, що раніше п.п. 170.9.1 ПКУ посилався на розд. III ПКУ (у якому й було встановлено обмеження), а зараз сам установив це обмеження (0,2 мінзарплати на 1 січня для відряджень по Украї­ні та 0,75 мінзарплати для відряджень за кордон). А оскільки база для ПДФО і ВЗ однакова, то перевищення слід обкласти ще й ВЗ.

Що стосується ЄСВ, то тут також без змін — на добові він не нараховується (вони не входять до фонду оплати праці).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
відрядження, добові витрати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті