Перехідна ПФД від засновника

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Яка доля у поворотної фінансової допомоги від засновника, що не потрапляла до доходів підприємства в період 365 днів?

Вважаємо, що така поворотна фінансова допомога (ПФД) пройде повз податкового обліку й у  2015 році. Пояснимо нашу позицію.

Нові норми розд. III ПКУ, на відміну від правил, що діяли до 01.01.2015 р., узагалі не передбачають специфічного обліку ПФД. Тобто з цієї дати об’єкт обкладення податком на прибуток ґрунтується на бухгалтерському фінрезультаті з подальшими коригуваннями (залежно від річного обсягу доходу). А в бухобліку поворотна фіндопомога не зачіпає ні рахунків доходів, ні рахунків витрат.

Судячи із запитання, ви отримали ПФД від заснов­ника у 2014 році і не повернули її станом на  1 січня 2015 року. У старому податковому обліку операція могла відображатися тільки тоді, коли перевищено строк неповернення у 365 днів: якщо позикодавець — нестандартний платник податку на прибуток, то слід було збільшити доходи на всю суму позики, якщо стандартний — на суму умовно нарахованих відсотків.

Проте, як ми зазначили вище, з 01.01.2015 р. такі правила більше не діють. Коригування фінрезультату ПКУ також не передбачає. Застосувати до цієї ситуації перехідну норму з п. 18 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ немає підстав, хоч би тому, що у «прибутковій» її частині йдеться про дебіторську заборгованість, а у вас, навпаки, кредиторська. Та й податкові доходи до 01.01.2015 р. визначалися не так, як зазначено в цій нормі.

Тому вважаємо, що не відображена в доходах ПФД від засновника вже ніяк на податковому обліку не відобразиться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити