Мінус за рядком 14 декларації з податку на прибуток

Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
В обраному У обране
Друк
Якщо показник ряд. 13 декларації з податку на прибуток за 2014 рік вище, ніж сама сума податку на прибуток, як у такому разі заповнюється ряд. 14?

Запитання викликане тим, що сума, на яку зменшується податок на прибуток за підсумками 2014 року (згідно зі старою редакцією розд. ІІІ ПКУ), виявилася більшою ніж сам податок на прибуток. Тому при заповненні декларації можливі два варіан­ти: не заповнювати ряд. 14 зовсім (проставити прокреслення), або заповнювати його зі знаком «мінус», формально дотримуючись формули, зазначеної у формі декларації.

З одного боку, перший варіант здається логічнішим. По-перше, у тих рядках декларації, де її розробники передбачали відображення від’ємного значення, це чітко випливає з формули, наведеної в цих рядках. Наприклад, у ряд. 07 після формули зазначене своєрідне пояснення «(+, -)», яке означає, що показник цього рядка може бути як додатним, так і від’ємним. Аналогічні пояснення є і в ряд. 08, 16. Щодо ряд. 14 такої вказівки немає. Це може свідчити тільки про те, що заповнюватися він повинен іншим чином. По-друге, власне відображення податку на прибуток з від’ємним значенням виглядає неприродно.

З іншого боку, реальність така, що податківці не стали морочитися з високими матеріями, а пішли вузьким формальним шляхом: вони все ж таки проводять «мінус» за ряд. 14 (про це ми писали в «Податки та бухгалтерський облік, 2015, № 10, с. 40). Та це загалом на руку платникам податків. Проведений в інтегрованій картці платника податків «мінус» фіксуватиме переплату з податку на прибуток, а отже, значно менше шансів, що ця сума в майбутньому загубиться.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд