Що неприбутківці зазначають у рядках 10 і 13?

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
При заповненні Звіту неприбуткових організацій виникло питання щодо заповнення рядків 10 і 13. Підкажіть, як правильно їх заповнити?

Що зазначати в рядку 10 Звіту неприбуткових організацій. Рядок 10 заповнюють тільки в тому випадку, якщо неприбуткова організація отримувала безоплатні надходження або надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги та добровільних пожертвувань.

Але потрібно враховувати, що в деяких неприбуткових організацій безоплатні надходження звільнені від податку на прибуток (пп. 157.2 — 157.3, 157.7 — 157.9 ПКУ*), а в інших такого звільнення немає (пп. 157.4 — 157.6 ПКУ).

* У відповіді на це запитання посилання наведені на норми ПКУ в редакції станом на 31.12.2014 р.

Тому якщо в неприбуткової організації безоплатні пожертвування звільнені від податку на прибуток, то в рядок 10 потрібно переносити суми, зазначені в рядках 1.3.1, 2.1, 6.1, 7.1, 8.2, 9.2 Звіту — залежно від того, до якого класу неприбуткових організацій належить організація. Наприклад, якщо ви:

— релігійна організація, то в рядку 10 дублюєте суму, зазначену вами в рядку 6.1 Звіту;

— благодійний фонд — до рядка 10 переносите значення з рядка 2.1 Звіту тощо.

Ті неприбуткові організації, для яких безоплатні пожертвування нехарактерні (пенсійні фонди, кредитні спілки тощо), на цей рядок уваги не звертають.

Утім, якщо станеться так, що і їм надійшли такі кошти, на наш погляд, їх не варто зазначати в рядку 10 (ср. 025069200), оскільки вони не звільнені від обкладення податком на прибуток (пп. 157.4 — 157.6 ПКУ). Отже, ці кошти доведеться зазначити в частині II Звіту неприбуткових організацій (на наш погляд — у рядку 14**) і сплатити з них податок на прибуток.

** До рядка 16 їх записувати не варто, оскільки він призначений тільки для тих неприбуткових організацій, в яких благодійна допомога не обкладається податком на прибуток. Але інколи навіть такі організації вимушені сплачувати податок на прибуток з отриманої благодійної допомоги: якщо використовували її не за цільовим призначенням. Саме такі «не туди витрачені» кошти і потрапляють до рядка 16.

У рядку 10.1 зазначаємо частину суми з рядка 10, яку було отримано у вигляді гуманітарної допомоги. Зрозуміло, якщо гуманітарна допомога у 2014 році надходила. При цьому заповнюється додаток ГД «Розшифровки операцій з гуманітарної допомоги».

Що зазначати в рядку 13 Звіту неприбуткових організацій. Рядок 13, як і рядок 10, заповнюють ті, хто:

1) у 2014 році отримали безоплатні надходження або надходження у вигляді безповоротної фінансової допомоги і добровільних пожертвувань і витратили їх у межах своєї основної діяльності (п. 157.15 ПКУ);

2) безоплатні надходження не обкладають податком на прибуток.

У рядку 13 зазначається та частина витрат неприбуткової організації з рядка 12, яку профінансовано за рахунок безоплатних надходжень.

Окремо з рядка 13 виділяється вартість витраченої гуманітарної допомоги. Вона зазначається в рядку 13.1 Звіту неприбутківців. При цьому заповнюється додаток ГД.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити