ПДФО з дивідендів, нарахованих у 2014 році

В обраному У обране
Друк
Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2015/№ 14
Дивіденди нараховано у грудні 2014 року (ПДФО сплачено за ставкою 5 %), а виплачуємо у 2015 році. Чи потрібно при виплаті перераховувати ПДФО за новою ставкою?
ПДФО

Без паніки! При виплаті перераховувати нічого не доведеться.

Нагадаємо, що до 01.01.2015 р. «звичайні» дивіденди обкладалися ПДФО за ставкою 5 %. З 01.01.2015 р. оподаткування дивідендів «подорожчало». Пощастило тільки платникам податку на прибуток — вони обкладають ПДФО «звичайні» дивіденди, як і раніше, за ставкою 5 % (п.п. 167.5.2 ПКУ). А от неплатники податку на прибуток (у тому числі юрособи-єдиноподатники) й інститути спільного інвестування утримують ПДФО з дивідендів за ставкою 20 % (п.п. 167.5.1 ПКУ). Детально про дивідендне питання по-новому читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 24.

Чому ж пощастило «минулорічним»? Річ у тім, що остаточно дивіденди обкладаються податковим агентом при їх нарахуванні (п.п. 170.5.1 ПКУ). Отже, з дивідендів, нарахованих до 01.01.2015 р., ПДФО утримують за правилами та ставками, що діяли до зазначеної дати. Якщо ви нарахували дивіденди у 2014 році, то при їх виплаті у 2015 році (незалежно від конкретної дати), нічого робити не потрібно. Отже, у вашому випадку залишається виплатити дивіденди і спати спокійно. До речі, ВЗ із таких дивідендів утримувати не треба (див. матеріал на с. 26).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити