Теми статей
Обрати теми

База утримання ВЗ: глобальні зміни

Адамович Н., Клиженко Я., Костюк Д., Мірошниченко В., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О., Хмелевський І.
Податки & бухоблік Лютий, 2015/№ 14
Друк
Що є базою для утримання ВЗ у 2015 році?

З 01.01.2015 р. об’єктом обкладення ВЗ є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Отже, з цієї дати до об’єкта обкладення ВЗ для резидентів потрапили доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (п. 164.2 ПКУ), а також іноземні доходи та доходи фізичних осіб від підприємницької (маються на увазі підприємці на загальній системі) і незалежної професійної діяльності (зокрема, адвокатів і нотаріусів). Крім того, «під удар» ВЗ потрапили оподатковувані доходи нерезидентів з джерелом їх походження з України.

Як бачите, нинішній перелік об’єктів обкладення ВЗ не співставний з минулорічним (нагадаємо: він уключав тільки зарплатний дохід, винагороди за певними цивільно-правовими договорами та деякі виграші).

Доходи, які не потрапляють під обкладення ВЗ, наведені, у тому числі, але не виключно, у ст. 165 ПКУ. Таким чином, об’єкти оподаткування для ПДФО та ВЗ тепер збігаються.

У більшості випадків збігатиметься й база оподаткування для цілей утримання ПДФО та ВЗ. Виняток — доходи у вигляді заробітної плати та винагороди за цивільно-правовими договорами про виконання робіт (надання послуг). У цьому випадку база оподаткування буде різною. Річ у тім, що ПДФО в таких випадках утримують із суми нарахованого доходу, зменшеного на утриманий ЄСВ та ПСП (за наявності права на неї). А ось ВЗ ми завжди утримуємо із нарахованої суми таких доходів, тобто зменшувати базу оподаткування на ЄСВ у частині утримань та ПСП не можна.

Огляд «військовозбірних» змін читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 6, с. 28.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі