(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 13
  • № 12
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
49/89
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2015/№ 14

ВЗ: ні — з декретних, так — з лікарняних

Чи є об’єктом обкладення ВЗ допомога від соцстраху?

Орієнтуйтеся на новий об’єкт обкладення ВЗ (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ). Допомогу по вагітності та пологах зазначено в п.п. 165.1.1 ПКУ серед виплат, що не включаються до загального оподатковуваного доходу. Тому із суми декретних ВЗ не утримуємо.

Інша справа, «звичайні» лікарняні — з них ВЗ утримуйте в загальному порядку (причому як із суми, яку виплачує роботодавець, так й із суми допомоги за рахунок коштів ФСС). Чому? Такі виплати для цілей оподаткування вважаються зарплатою і включаються до загального оподатковуваного доходу працівника (п.п. 164.2.1 ПКУ). А тому жодних звільнень для них немає. Утримати і сплатити ВЗ зобов’язаний роботодавець.

З допомоги на поховання, що виплачується за раху­нок коштів ФСС, ВЗ не утримуємо, оскільки таку виплату зазначено в п.п. 165.1.22 ПКУ.

військовий збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті